Doping

Dopingu-jooksjad jäävad aastateks võistlusradadelt eemale 

Toimetas Sander Jürjens, 12. mai 2015 11:59
Nikolai VedehinFoto: Liis Treimann / Postimees
Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium määras jooksjatele Ilja Nikolajevile ja Nikolai Vedehinile antidopingu reeglite rikkumise eest karistused. Nikolajev sai kahe- ja Vedehin nelja-aastase võistluskeelu.

Nikolajevi suhtes algatas Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) uurimise vereprofiili alusel, mis oli koostatud 2013. aastal 16. aprillist 28. novembrini võetud seitsme võistlusvälise vereproovi põhjal ning mis oli IAAFi adaptiivmudeli põhjal vähemalt 99,9 protsendilise tõenäosusega ebanormaalne. IAAFi ekspertpaneeli hinnangul oli ebanormaalse vereprofiili põhjuseks keelatud aine või meetodi kasutamine, Nikolajev antidopingu reeglite rikkumist ei tunnistanud.

Nikolai Vedehin andis käesoleva aasta 5. veebruaril Keenias positiivse dopinguproovi, millest leiti hormooni- ja metaboolsete modulaatorite klassi kuuluvat trimetasidiini, lisaks süüdistati teda dopinguprooviga manipuleerimises või manipuleerimise katses. Vedehin tunnistas trimetasidiini kasutamist teadmatusest, et tegu on võistlusvälisel perioodil keelatud ainega, ning loobus B-proovi avamisest. Samas eitas Vedehin dopinguprooviga manipuleerimist või manipuleerimise katset. Vedehini karistus algas käesoleva aasta 23. märtsist.

Mõlemal sportlasel on otsuse vaidlustamiseks õigus esitada apellatsioonikaebus Eesti dopinguvastasele apellatsioonikolleegiumile 21 päeva jooksul otsuse kättesaamisest.

Samal teemal

13.04.2015
TEENITUD KARISTUS: dopingujooksjaid niipea võistlustel ei näe