LeBron ja Cavs asusid juhtima ning Houstonis tärkas eluvaim

Martin Šmutov, 13. mai 2015, 07:35
LeBron James (23) blokeerib Derrick Rose'i (1) viskeFoto: Reuters / Scanpix
Tänaöistes korvpalliliiga NBA kohtumistes alistas Cleveland Cavaliers Chicago Bullsi ning Houston Rockets Los Angeles Clippersi.

Cleveland asus kohtumist juhtima ja poolajaks oli neil kümnepunktiline eduseis. Mäng jätkus samas rütmis kolmandalgi veerandajal, kuid murdepunktiks sai ehk chicagolase Taj Gibsoni jalahoop, millega ta kostitas maaslamavat Matthew Dellavedova, kes polnud intsidendis samuti patust puhas. Tulemus oli aga Gibsoni eemaldamine ja Chicago ärkamine.

Mängu lõpuminutiks oligi vahe kaks punkti ning Chicago rünnak, kuhu tormas nende staar Derrick Rose. Kuid selja tagant tuli LeBron James. Tulemust näete videost.

Imetlusväärsel kombel oli see paremuselt teine blokk, mille James selles mängus pani.

Pärast koppa Rose'ile eksis LeBron küll viskel, kuid Cleveland sai palli ründelauast tagasi ning edasi oli kõik juba vormistamise küsimus. Lõpp tulemus 106:101 ja Cleveland asus seeriat 3:2 juhtima, järgmine mäng on ööl vastu reedet Chicagos.

Teises tänaöises (see lõppes küll umbes 7.15 hommikul) kohtumises pääses väljakukkumisest Houston Rockets, vähendades Los Angeles Clippersi vastu kaotusseisu 2:3-le. Houstoni raketi süütas James Harden, kes viskas 26 punkti, kogus 11 lauapalli ja andis 10 söötu.