Korvpall

20. mail näeb Tallinnas korvpalli EMi võidukarikat! 

Toimetas Kaspar Koort, 13. mai 2015, 15:39
Kaks aastat tagasi Sloveenias sai EMi võidukarikaga triumfeerida Prantsusmaa koondis AP / Scanpix
20. mail ehk korvpalli meistriliiga neljanda finaalmängu päeval jõuab Tallinnasse FIBA Trophy Tour, mille raames on võimalik oma silmaga üle kaeda EMi võidukarikas.

FIBA Trophy Tour jõuab Tallinnasse Riiast, kus korvpalli Euroopa meistrivõistluste karikat tutvustatakse korvpallisõpradele  päev varem ehk 19. mail. Lätlaste juures saab õhtu naelaks Riia VEFi ja BK Ventspilsi finaalkohtumine Riga Arenal, mis on ühtlasi EMi võistluspaigaks. Koos karikaga jõuab Tallinnasse ka EM-finaalturniiri maskott Frenkie, kes Maarjamaa pinnale astudes omandab otsekohe ka eesti keele.

Samal teemal

20. mail viib EKL koos FIBA ja Läti alaliidu esindajaga läbi mitu korvpalliüritust. Terve päeva jooksul toimub üle-eestiline 15 küsimusega korvpalliteemaline mälumäng – printsiibil "lihtsamast keerulisemaks“. Parimatele vastajatele on auhinnaks pääsmed EM-i mängule ning koondisele kaasaelamiseks loodud Eesti fännitooted.

Kell 14.00 jõuab Trophy Tour Eesti korvpalli ühe suurtoetaja – Elme Metalli tootmistsehhi, kus toimub pressikonverents, FIBA karikatuuri tutvustus, koondise rõivakollektsiooni esitlus, Läti-poolse info edastamine EM-võistluspaiga osas, Eesti A- ja B-koondise ettevalmistusperioodi selgitused ning lepingu allkirjastamine koondise peatreeneri Tiit Sokuga.

Päeva lõpuks jõuab Eurobasket 2015 võidukarikas Eesti meistriliiga õhtusele finaalmängule Saku Suurhalli, kus FIBA trofee toovad korvpallimekas lavalaudadele kaks meie legendaarset Euroopa meistrit Priit Tomson ja Aleksei Tammiste.

FIBA-l on Lätis oluline kohal olla just tänavu, sest esiteks möödub esimesest EM-finaalturniirist (toimus Genfis) 80 aastat ning tol 1935. aastal võitis kõige esimese trofee just Läti. Eesti osales teisel korral (1937), olles viies, kuid Läti ajaloolist kulda ei võta neilt keegi ning kindlasti seda saavutust nad ka Riias igal võimalusel eksponeerivad.

20. mai ning Kalev/Cramo-TÜ/Rock finaalseeria kontekstis väärib lisaks esiletõstmist, et esimene Eesti meister selgus täpselt 90 aastat tagasi – 1925. aastal ning Eesti korvpalli 95. sünnipäev on samuti kohe - kokkuleppeliselt 7. juunil. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee