Joel Lindpere: Mina otsustan mänge! Mina! (10)

Viljar Voog | Video: Stanislav Moškov, 14. mai 2015, 07:00
Üks suurimaid jalgpalliklišeesid on, et mäng koosneb kahest eri poolajast, ent just see võtab Evald Tipneri karikasarja teise poolfinaali ­Tallinna FC Flora ja Nõmme Kalju vahel kõige paremini kokku.

Kuigi Flora domineeris avapoolaega ja läks tänu Kalju väravavahi Vitali Teleši prohmakale juhtima, lõid just teises mängufaasis tärganud nõmmekad 75. ja 83. minutil värava ning pääsesid 2:1 võiduga 30. mail finaali, kus peavad eurokoha kindlustamiseks alistama Paide Linnameeskonna.

"Väga palju emotsiooni tuli mõlemalt pingilt," selgitas Lindpere pärast mängu, mida ta hüüatuse all mõtles – kui mängijalt küsitakse "Kas Thierry Henry (Lindpere endine meeskonnakaaslane New York Red Bullsist – toim) ei õpetanud sind mängima?", peab tal olema õigus ka vastata. "Mulle meeldib võitluslikkus!" lisas ta samas, et nautis eilset duelli täiel rinnal.

Võitlust oli mängus tõesti palju – avapoolajal löödi Lindperel nina veriseks ja ta ise lõi kogemata tüki välja Nikita Baranovi hambast. Lisaks tegi põlvele liiga Flora keskkaitsja Enar Jääger. "See oli rivaalide mäng ja kohtuniku poolt väga tubli töö, et ta ei visanud kollaseid-punaseid kaarte, mis oleks mängu ära rikkunud," sõnas isegi mänguemotsioonis vilemees Kristo Tohveri suunas teravusi pritsinud Lindpere, et nautis matši täiel rinnal.

Flora jaoks oli tegu väga valusa kaotusega, sest suurimate kodumaiste konkurentide Kalju ja Tallinna Levadiaga on kohtutud mõlemaga kahel korral ja kolme kaotuse kõrvale saadud vaid üks viik.

"Murelikuks see ei tee, pigem on mul kahju. Selle mängu saatuse määras mõni üksik lohakus," võttis hetkeseisu kokku Flora peatreener Norbert Hurt. Karika võitja pääseb tulevaks hooajaks mängima Euroopa liiga eelringe.