Houston Rockets tegi sisuliselt imet, Cavs kukutas Bullsi

Martin Šmutov, 15. mai 2015, 08:30
James Harden (13) ja Chris Paul (3)Foto: Reuters / Scanpix
Korvpalliliigas NBA ikka juhtub: Houston Rockets langes täna teisel poolajal võõrsil pallides 19-punktilisse kaotusseisu ja kuigi mõni meeskond oleks valge lipu masti tõstnud (mida Houston on varem teinud) ja uut hooaega ootama jäänud, siis mitte seekord. Raskest olukorrast tuldi välja nüüd otsustatakse kõik seitsmendas mängus.

Houston oli seerias Los Angeles Clippersi vastu 1:3 kaotusseisus, kuid nüüd on võidetud kaks mängu järjest ja otsustav mäng on Houstoni koduväljakul.

Clippers asus kohtumist juhtima 89:70, kuid siis hakkas vahe tasapisi vähenema.

Siiski, Clippersi jaoks oli kõik veel võrdlemisi hästi isegi neljanda veerandaja keskel, kui juhiti 102:97 (mängida 6.47), kuid järgmise viie ja poole minuti jooksul ei saadud ühtegi (!) punkti ning Houston läks ette 112:102.

Lõpptulemus: 119:107 Houstonile. James Harden viskas 23 punkti, kuid vähemalt 15 punkti viskasid kokku viis mängijat.

Küll aga tuleb märkida, et Harden mängis neljandal veerandajal ühe (!) minuti. Skoori tegid siis Houstoni eest (ja päästsid hooaja) Corey Brewer (15 punkti) ja Josh Smith (14 punkti).

Kaotajate eest viskas Chris Paul 31 punkti.

Teises öises kohtumises sõitis Cleveland Cavaliers võõral väljakul üle Chicago Bullsist ja pääses idatsooni finaali. Lõpptulemus 4:2 ja see mäng 94:73, kusjuures parimaks tegijaiks oli võitjate poolelt Matthew Dellavedova, kes viskas 19 punkti (visked 11st 7).

Cavaliersi vastaseks on kas Washington Wizards või Atlanta Hawks (2:3).

18. mai 2015, 01:17