Käsipall

Lõpuks ometi! 8aastase pausi järel otsustav mäng! 

Ott Järvela, Põlva, 16. mai 2015 08:00
Põlva Serviti kaitse hoidis Kehra teisel poolajal vaid 7 värava peal. Foto: Aldo Luud
Põlva Serviti alistas käsipalli Eesti meistriliiga finaalseeria neljandas mängus koduväljakul HC Kehra 25:21 ning viigistas üldseisu 2:2-le. Meister selgub pühapäeval Kehras.

Eesti käsipalli kõrgliiga finaalseeriad on alati väga kirglikud, aga mitte tingimata tasavägised. Otsustavat mängu pole finaalis nähtud pärast 2007. aastat, kui Mait Patraili veetud Serviti alistas 4:3 Chocolate Boysi, kelle liidriks oli Riho-Bruno Bramanis. Sümboolselt toimus toona põlvkondade vahetus – Eesti käsipalli uus vedur võttis eelmiselt teatepulga üle.

Samal teemal

Kuigi homme kell 17 Kehras algav viies finaalmatš sarnast tähendust endas ei kätke, sest Eesti parimad käsipallurid mängivad juba aastaid välis­klubides, on tegu vaieldamatu maiuspalaga. Ülim pinge, ülim panus, ülim joovastus, ülim ahastus. Igasuguse kahtluseta näeb pühapäeval Kehras seda kõike.

Eilse mängu otsustas Serviti kaitse. Kui 13:14 kaotatud avapoolajal oldi Kehra pidurdamisega hädas – jäädi nii 6:9 kui ka 9:13 kaotusseisu – siis vaheaja järel keeras väravavaht Eston Varuks väljakumängijate reipa ja võitlusliku kaitsetöö toel puuri korralikult lukku.

Üks paraadtõrje järgnes teisele, sekka suskas Varusk jala vahele ka 7 meetri karistusviskele ning vaatamata arvulistele ülekaaludele Kehra eest ära ei saanud. 13 minutit enne lõppu oli tablool 18:18 viik, aga siis käristas Serviti vahe sisse ja enam tagasi ei vaadanud. Kehra viskas teisel poolajal vaid seitse väravat.

Mis otsustab viienda mängu ja Eesti meistritiitli saatuse?

Serviti peatreener Kalmer Musting: "Kumb võistkond suudab endast veel rohkem välja tõmmata, see võidab."

Puurivaht Varusk: "Määrab see, kes kauem vastu peab, kusjuures rohkem loeb see, mis mängijate peades toimub, mitte füüsiline jõud.

Kehra peatreener Jüri Lepp: "Peame olema targemad ja oma mängu korralikult läbi analüüsima ja korralikumaid otsuseid tegema."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee