VIDEOD | Curry tabas omalt poolelt, Washingtonil jäi lisaajast 0,01 sekundit puudu (1)

Toimetas Kaspar Koort, 16. mai 2015 10:22
Paul Pierce tabab kolmese, paraku läheb vise lendu sekundi murdosa liiga hiljaFoto: Alex Brandon
Korvpalliliigas NBA suutsid Golden State Warriors ja Atlanta Hawks võtta Memphies Grizzliesi ja Washington Wizardsi vastu otsustavad võidud ning pääsesid vastavalt Lääne- ja Idakonverentsi finaali. Kui Warriors vormistas 4:2 seeriavõidu pisut selgema ülekaaluga, siis Hawksil oli kõvasti õnne, et asi seitsmemänguliseks ei veninud.

Warriors alistas Grizzliesi tänu avaveerandil sisse tehtud vahele 108:95, meeskonda vedas taaskord põhihooaja MVP Stephen Curry, kes viskas 32 punkti, hankis 6 lauapalli ja jagas 10 resultatiivset söötu. Grizzleisi parim oli Marc Gasol 21 punkti ja 15 lauapalliga.

13st teele saadetud kolmesest 8 sisse visanud Curry näitas kolmanda perioodi lõpus, et võib vajadusel tabada ka sügavalt oma platsipoolelt, kui sopsas viimase sekundi ülikauge kolmese:

Samal ajal pidasid Washingtonis tõelise thrilleri kohalik Wizards ja Atlanta Hawks. Seerias 2:3 kaotusseisu jäänud Wizards vajas kindlasti võitu, kuid seda siiski ei saadud, kui tunnistati kogu kohtumist kergelt dikteerinud "Kullide" (kolmandal veerandil sai Hawks vahe korra ka +15 peale) 94:91 paremust. Seejuures jäi puudu aga umbes 0,01 sekundit, et kogu seeria võinuks saada hoopis teistsuguse näo: nimelt tabas Wizardis mees Paul Pierce veel raske kolmese, mis viinuks mängu lisaajale, kuid paraku oli mänguaeg vahetult enne viske teele saatmist läbi saanud:

Võitjate resultatiivseim oli DeMarre Carroll 25 punktiga, Wizardsile tõi Bradely Beal 29 silma.

Hawks kohtub Idakonverentsi finaalis Cleveland Cavaliersiga, Warriors ootab aga vastast paarist Houston Rockets - Los Angeles Clippers, mille saatus otsustatakse seitsmenda mänguga.

19.05.2015
Teekonnal NBA finaali: kes olid teise ringi suurimad võitjad? Astu poodiumile, Josh Smith! Oot, kes?