Andres Nocioni, Final Fouri MVP!Foto: SERGIO PEREZ
17. mai 2015, 23:11

Madridi Real alistas Euroliiga finaalis kindlalt Olympiacose!

Madridi Real võitis kolmandal katsel korvpalli Euroliiga, kui alistas kodusaalis peetud finaalis Pireuse Olympiacose 78:59. Kahel eelmisel aastal oli Hispaania pealinna klubi pidanud finaalis vastu võtma kaotuse.
23:11
Ville Arike

Tänan otseülekandele kaasa elamast, uued korvpallielamused juba homme Eesti liiga kolmandalt finaalmängult!

23:10

Argentiinlasest veteran, eelmisel suvel ka Eesti vastu mänginud Andres Nocioni, Final Fouri MVP!

23:10

Veel meeleolu Madridist:

23:09

Sergio Llull (näoga) ja Sergio Rodriguez.

23:07
Ville Arike

Niisiis, mis olid Reali võidu ja Olympiacose kaotuse peamised põhjused?

1) Spanoulis. Täna ei korraldanud ta enam imehakatistki - 3 punkti, kahesed 1/1, kolmesed 4/0, vabavisked 4/1, 3 korvisöötu, 4 pallikaotust, efektiivsus -2.

2) Kaugvisked. Realil 30/13 (Carroll 5/4), Olympiacos 23/5.

3) Lauavõitlus, kus Real jäi peale 40:25 (ründelaud 12:5).

4) Vabavisked. Realil 13/11, Olympiacosel 26/12.

5) Andres Nocioni. Reali argentiinlasest veteran tabas just väga tähtsatel hetkedel nii paar kolmest kui ka pani paar kulpi. Kokku temalt 12 punkti, 7 lauapalli, 2 korvisöötu. Nocioni nimetati ka Final Fouri MVPks!

22:55

Madridi Real jõudis kolmandal katsel Euroliiga karikani!

22:52

78:59 Realile, kusjuures Rudy ja Spanoulis suutsid lõpusekunditel veel inetut rahvastepalli mängida.

22:47

71:55 - 2 minutit lõpuni, see mäng on küll läbi. Finaalis läinuks seekord õigeks mänguks ilmselt siis, kui poolfinaali võitnuks Olympiacose asemel CSKA.

22:40

65:55 - Nocioni kolmene, lõpuni 3.45. Mängupildi järgi ei tundu TÄNA küll, et Olympiacos oma kuulsat lõpuspurti kusagilt tegema hakkaks. Ent seda ei tundunud ka teisel veerandil, kui nad kiirelt tosin silma järjest viskasid...

22:37

62:55 - Viis minutit normaalaja lõpuni ja ikka need maagilised 7 punkti püsivad. Spanoulise tund pole siiani veel saabunud... Kui treener ei teaks, et ta on võimeline ühel hetkel plahvatama, istuks miinusmärgiga mees ammu pingil.

22:27

53:46 - See ühe meeskonna 12-punktilist spurti sisaldanud veerandaeg jääb lõpuks viiki! Status quo püsib tänu Carrolli 11-punkti-perioodile.

22:23

51:44 - Carroll näitab, et korvpall on lihtne mäng - võta pall ja viska sisse. Tema paneb ühe hullu kolmese teise järel ajal, mil Olympiacose meestele on jätkuvalt ületamatu probleem ilma mingi vastasseisuta kaks vabaviset järjest sihile saata...

22:18

43:41 - Carrolli hull kolmene lõpetab Olympiacose 12:0 spurdi.

22:16

40:39 - Sloukase ja Lojeski kolmeste järel on juba 10:0 spurt!

22:13

40:33 - Real sai ette 40:29 ja evis mitut võimalust edu veelgi kasvatada, kuid nüüd saab hoopis Olympiacos kaks kiiret-kerget korvi järjest ja Pablo Laso võtab aja maha.

22:08

Teine poolaeg algas, kas läheb veel mänguks?

21:55

Realile on Jonas Maciulis toonud 9 ning Andres Nocioni ja Sergio Llull 6, Olympiacosele Matt Lojeski 10 ja Othello Hunter 6 punkti.

21:53

35:28 - Poolaeg Realile, teise veerandi skoor 20:9 - peaaegu nagu oleks tegemist eilse Rocki ja Kalevi mänguga. Olympiacose perioodi statistikat vaadates pole vaja ka imestada, et nõnda läks - visked mängust 10/3, vabavisked 9/3, 7 pallikaotust. Nii rallit ei sõida.

21:47

32:26 - Rudyl lastakse pall vahelt lõigata ja Olympiacose loots võtab vähem kui minuti jooksul kohe teise aja otsa. Rongil ei tohi lasta ära sõita. Real on viimaste aastate Final Fourides küllalt näidanud, et võib vastastest ka väga suurelt üle käia.

21:43

30:26 - Sfairopoulos kutsub kokku esimese nõupidamise - Olympiacos on teisel veerandil visanud rohkem kui 7 minutiga ainult 7 punkti.