NII SEE JUHTUS | Rockets tegi imet ja Clippers tõugati mutta (1)

Martin Šmutov, 18. mai 2015 01:17
James Harden (13) ja Blake Griffin (32)Foto: Reuters / Scanpix
Pühapäeva öösel läksid korvpalliliiga NBA kohamängude teise ringi viimases kohtumises vastamisi Houston Rockets ja Los Angeles Clippers. Houston oli seerias 1:3 kaotusseisus ja kuuendas mängus 19-punktiga taga, kuid nad suutsid ikkagi seeria viigistada. Täna võeti võit 113:100 ja kohtutakse läänetsooni finaalis Golden State Warriorsiga.
01:21
Martin Šmutov

Aitäh jälgimast ja kohtume jälle! Idatsoonis mängivad Cleveland Cavaliers ja Atlanta Hawks ning läänes Golden State Warriors ja Houston Rockets. Warriorsi ja Rocketsi esimene kohtumine on juba ööl vastu kolmapäeva. Järgmisel ööl kohtuvad meeskonnad idast.

01:20

Los Angeles Clippersi viimased kolm mängu võib kokku võtta nii:

01:20

Rockets saigi sellega hakkama! 1:3 kaotusseisust 4:3 võit!

01:16

01:16
01:14

Ja mäng on sisuliselt läbi. 37 sekundit mängida ja Houston 11ga peal ning nende vabavisked.

01:11

Trevor Ariza tabab oma kuuenda (!) kolmese ja see mäng on nüüd küll läbi. Onju? 55 sekundit mängida ja vahe 11 punkti.

01:09

Chris Pauli viga Howardi vastu:

01:08

Howard eksib mõlemal vabaviskel! Oi, oi, mäng, mis tundus olevat läbi, on oma lõpplahendusest veel kaugel.

01:07

1.26 mängida ja vahe kaheksa punkti ning DeAndre Jordan joonel, kuid eksib. Samas Chris Paul teeb kohe Dwight Howardile vea ja Rocketsi mees joonele. Kas suudab tabada?

01:01

Houston hakkas seisu hoidma ja rünnakutel venitama ning karistus tuli kiiresti - vahe on 11 punkti ja mängida 2.24. Kuigi olukord on Clippersi jaoks raske, pole see enam midagi võimatut.

01:00

NONII! Pinge on tagasi!

00:55
00:55

Tore suvaline fakt: igal meeskonnal, kes jätkab teekonda tiitli poole, oli tänavu esindaja NBA tähtede nädalalõpu kolme punkti visete võistlusel (Warriorsil isegi kaks). Kokkusattumus?

00:52

5.23 mängida ja Chris Paulile ründeviga. Vahe 16 punkti ja kui Clippers tahab täielikust kokkukukkumisest pääseda, tuleb hakata panema. Meenutame - nad juhtisid seeriat 3:1 ja eelmises mängus oli 19-punktiline edu. Ja nüüd ollakse seeriat kaotamas.

00:49

Chris Paul hoiab Clippersit veel elus, kuid ... raske, väga raske.

00:46
00:42

Clippers hakkas Howardile vigu raiuma ja mees võeti pingile, 8.57 mängida ja Clippersil vead täis.

00:36

Vahe 16, 9.30 minna.

00:34

00:32

Neljas veerandaeg algas ja Howard korv ning vabavise ja vahe 20 punkti.

00:29
00:29
00:28

Kolm veerandaega mängitud! 85:68 Houstonile. Vahe kärises ja nüüd peab sisu näitama Clippers - Houston eelmine mäng suutis! Kas jälle draama?

00:24

Houstoni veteranid Pablo Prigioni ja Jason Terry lendavad iga lahtise palli peale, midagi ei anta niisama ja midagi ei kardeta. Nii punktid tulevadki. Minut veerandaja lõpuni ja Prigioni kaks vaheltlõiget järjest ning nüüd vabavisked.

00:20
00:16

Kolm minutit viimase veerandaja alguseni ja vahe üheksa punkti. Clippers küll ähvardab, kuid viimane samm jääb puudu.

00:15
HoustonRockets

15 more minutes Red Nation. #Pursuit

00:11

Houstoni kõige nõrgemaks lüliks on vabavisked: Dwight Howard on teada-tundub pudrunäpp, kuid näiteks ka Josh Smith on väga halb vabaviskaja. Kas Clippersil on nii võimalus?

00:09

Kolmandast veerandajast pole poolgi läbi ja Houstonil vead täis. Vahe seitse punkti.

00:06

Houston mängib pöörase tempoga, mis võib ehk viidata sellele, et üritatakse Clippersi põhimehi kõvasti jooksutada ja väsitada.

00:01

Ja Clippers ongi tagasi mängus: kolmas veerandaeg on jällegi nende oma ja Rockets ei saa kuidagi hakkama. 8.32 mängida ning vahe on kolm punkti (suurim vahe oli 15).

00:00

Clippers come out on a 11-4 run to cut Rockets lead to 60-57.

23:55

Ja Clippers alustab kolmandat veerandaega kohe teravalt. DeAndre Jordan tabab mõlemad vabavisked.

23:39

Niimoodi rõõmustavad Houstoni mehed, Clippersi poolelt pole sellist kirge või rõõmu märgata. Ühed naudivad ja teised teevad nagu sunnitööd.

23:38

23:37

Poolaeg Houstonile 56:46. Ausalt öeldes võib Clippers isegi rahul olla, sest vahepeal tundus, et mäng läheb nende käest täiesti ära. Lisaks on kolmas veerandaeg selles seerias olnud just nende veerandaeg.

23:35

Kohe-kohe teine veerandaeg läbi ning Houston peal kaheksaga. Clippers on hakanud viskeid tabama ja Houstoni omad pole enam kukkunud ehk seis muutub võrdsemaks.

23:27
23:25

Ja nagu (natuke) võis ennustada: Clippers on mängu tagasi tulemas. Chris Paul hakkas vägesid juhtima ning vahe on kaheksa punkti. Neli minutit poolajani.

23:23

Viis minutit teist veerandaega mängida ja Houston peal 48:36.

23:21

Clippersi kaitset pole olemas:

23:18

Karmid numbrid (Clippers ei saa kolmikut puhata):

23:14

Houstoni visketabavus on 61,5%, mida on päris raske sellisel tasemel hoida. Kolmeseid on näiteks tabatud üheksast viskest viis. Clippersil võivad olla natuke talendikamad mängijad, kuid kirg Houstoni meeste mängus on võimas.

23:12

8 minutit teist veerandaega mängida ja Clippersi poolelt on Jamaal Crawford oma meeskonda mängus hoidnud: kaks hullu kolmest ja üks supersööt. Seis on 43:33 Houstonile.

23:09
23:08

Houstoni mehed on äksi täis ja iga Clippersi ebaõnnestumise ajal julgustatakse teineteist ning lüüakse publikuga patsu.Teisest veerandajast mängitud 2 minutit ja Houston 15ga peal.

23:07

Clippers on kolmese tagant tabanud 10st viskest ühe. See tähendab, et kui statistikat uskuda, peavad visked lõpuks kukkuma hakkama. Mäng on alles tuure üles võtmas. Houston peal 33:21.

23:02
jimmygotham

On a scale of 1 to Nature Valley granola bar how much are the Clippers falling apart right now?

23:01

Esimene veerandaeg läbi ja Houston peal 28:21.

23:01
noamschiller

Houston with all the momentum and Clips look like crap so I must assume L.A. wins by 30

22:57

Natuke statistikat. Viimati tuldi 1:3 kaotusseisust välja 2006. aastal, kui Phoenix Suns alistas Los Angeles Lakersi. Houston on sedasama teinud 1995. aastal Phoenixi vastu.

22:51

Kolm ja pool minutit esimest veerandaega mängida ning Dwight Howard sai oma teise vea ja võetakse pingile puhkama. Houston juhib 19:13.

22:48

Rockets on palliga uskumatult lohakas - seitse pallikaotust. Clippersil samas kuus. Seis 14:13 Rocketsile.

22:42

Seitse minutit mängida ja tundub, et pallikaotusi on rohkem kui punkte. Rockets küll juhib 14:7, kuid kokku on viie minutiga tehtud 9 pallikaotust. Rockets on teele saatnud viis kolmest, tabades neist kaks.

22:38

Kuigi Houston on kolme minuti möödudes kahega peal, on kohtumise algus mõlemalt poolelt olnud rabe - Houston kaotab muudkui palli ja Clippers viskab mööda.

22:35

Ja mäng algas ning kahe kolmesega: alustuseks Houston ja siis Clippers.

22:30
LAClippers
22:28
22:27

Tagasi aga tänase mängu juurde. Kas väljakul on korraga kõige rohkem ebameeldivad mängijaid / kangelasi (olenevalt vaatenurgast)? Chris Paul, James Harden, Dwight Howard, DeAndre Jordan, Matt Barnes, Blake Griffin ja teised. Tom Ziller kirjutas hea kokkuvõtte

Ja Kobe Bryant annab omalt poolt hagu ("kotik!"):

22:23

Kuigi ega kunagi saa lõpptulemuses päris kindel olla. Küsige näiteks Tracy McGrady käest (13 punkti 33 sekundiga)! Eestikatel viskab terve meeskond veerandajaga umbes sama palju.

22:23

Igatahes loodame, et tänane mäng tuleb üks korralik müramine ning seisu ei otsustata esimesel veerandil, sest kes ikka tahaks varakult ja pettunult magama minna!

22:10

Samas – pinge on ju suurem kui eelmises mängus ja just pinge sai Clippersi peatreeneri hinnangul tema meeskonnale saatuslikuks.

22:07

Clippersi fännid aga ettenutma ei pea, sest ühes kategoorias on statistika selgelt nende poole kaldu:

22:00

Vaadake seda kõike videost ja muidugi Houstoni kommentaatoritega!

21:55

Veel uskumatum? Rocketsi täht James Harden istus sisuliselt terve neljanda veerandaja pingil ja korve põmmutasid Josh Smith (üks viletsamaid [kuid põikpäisemaid] kolmeste viskajaid NBA ajaloos) ning Corey Brewer. Harden mängis ühe minuti.

21:51

Pildiliselt kah. Siit on näha, kuidas asjad muutuma hakkasid:

21:47

Kuid alustame eelmisest mängust, mis oli nii sürreaalne, et seda on keeruline kirjeldada. Kui tõenäoline oli Houstoni võit? Kui seis oli 89:70 ja kolmandast veerandajast jäi mängida 2.27, ennustati Houstoni võiduprotsendiks 2,59%. Ei, see pole trükiviga.

21:37
nbastats

#FunFact: Kevin McHale & Doc Rivers faced each other as players in a Game 7 back in '88 (McHale's Celtics won). Facing off as coaches today

21:36

Tänane mäng on ka viimane, mis on eestlaste jaoks mõnusal kellaajal. Edasi hakkavad mängud ka pühapäeviti kell 3 öösel või hiljem.

21:35

Edasipääsu oma tsooni finaali on juba kindlustanud Cleveland Cavaliers ja Atlanta Hawks (idas) ning Golden State Warriors (läänes), kes ootab oma vastast tänasest mängust. Warriorsi ja tänase mängu võitja esimene kohtumine oleks juba ööl vastu kolmapäeva. Järgmisel ööl kohtuvad meeskonnad idast.