Ujumine

Kolm musketäri – Liivamägi, Degtjarjov ja Grossmann sõitsid Sloveeniasse 

Toimetas Sander Jürjens, 20. mai 2015 14:00
MARTIN LIIVAMÄGIFoto: MATI HIIS
Eesti koondislased Martin Liivamägi, Pjotr Degtjarjov ja Tess Grossmann sõitsid esmaspäeval Sloveeniasse treeninglaagrisse, kus nad harjutavad järgmised kolm nädalat Triin Aljandi endise treeneri Dmitri Mancevici käe all.

Laagri eesmärkidest rääkides kõlab kõigi suust praktiliselt ühine vastus: "Eesmärk on omandada uusi kogemusi ning saada paremaks." Ettevalmistus on suunatud maailmameistrivõistlustele.

Samal teemal

"Kindlasti lähme enne MMi kuskile võistlema, kuid plaan ei ole veel 100% kindel. Eesmärgiks olen võtnud täita MMi A-normi," ütles Pjotr Degtjarjov. Lisaks kolmele eestlasele on laagris veel Valgevene ja Kasashtani koondis. Kokku on ujujaid lausa 42, mis on omakorda jaotatud neljaks grupiks.

Tess Grossmann, kes märtsi keskel käis seljaoperatsioonil, on täielikult paranenud ning vajutab treeningutel ainult gaasipedaali. "Treeningutel pole pidanud järeleandmisi õnneks tegema," mainis Grossmann.

Ükski Eesti koondislane pole veel täitnud MMi A-normatiivi. „A-normi jaoks ma koormust alla küll ei hakka võtma. Kuid iga start, mis ma teen, loodan saada normile lähedamale," rääkis 50-kordne Eesti meister Grossmann.

Kuna Peter Mankoc ei saa treeninguid läbi viia seoses kooliõpingute tõttu, saatis ta enda hoolealused enda endise treeneri Dmitri Mancevici käe alla. Mancevici käe all võitis Triin Aljand viis tiitlivõistluste medalit ning tema abikaasa Peter tuli Mancevici käe all ka maailmameistriks. "Dmitri on kõige loogilisem variant, kuna tema ja Peteri mõttemaailmad on sarnased. Usun, et sellega ei teki MMi ettevalmistuses suuri muudatusi," analüüsis Liivamägi.

Esimesed kaks nädalat viibivad meie kolm musketäri väikelinnas Ptuj, kus elab ligikaudu 20 000 inimest. Viimaseks nädalaks siirduvad nad Koperise, kus annavad enda treeninglaagrile viimase lihvi. Eestisse jõuavad nad tagasi 6. juuniks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee