NII SEE JUHTUS | Kalev/Cramol vesi ahjus, Rock läks finaalseeriat 3:1(!) juhtima (8)

Õhtuleht.ee, 20. mai 2015, 20:55
Kalev Cramo - Tartu Rock kolmas finaalmäng Saku SuurhallisFoto: LAURA OKS
Korvpalli meistriliiga finaalseeria neljandas mängus võitis Tartu Ülikool/Rock võõrsil 77:61 BC Kalev/Cramot ning asus seeriat 3:1 juhtima. See tähendab, et ülehomme peetavas viiendas matšis on Rockil võimalus kuld kindlustada.

21:26

Sellega on Õhtulehe otseülekanne ka läbi, täname jälgimast ning kena õhtut!

21:11

Tanel Kurbas viskas võitjate edukaimana 21 silma ja noppis 6 lauapalli, Cramo parim korvikütt oli samuti 21 silmaga Keith Benson, kes võttis lisaks 9 lauapalli.

21:08

Tartu meeskonna peatreener Gert Kullamäe: "Mis ma täna suutsin treenerina teha? Janari mängu totaalselt ära rikkuda, aga meeskond mängis jällegi hästi. Loodan, et ta ei solvu! Eks ta sai olukorrast aru. Samas Timo mäng õnnestus! Igal hommikul arutame algkoosseisu läbi."

21:06

Rocki tagamees Valmo Kriisa: "Kõik mäletame poolfinaale, kuidas visked ei läinud. Trenni on tehtud, selle nimel on kogu aeg visatud peale ja eks visked lähevad ka sisse mingi hetk. Hea meel, et Kurbas ja Dorbek viskavad enesekindlalt. Seda ongi vaja, et võistkonnalt tuleks igalt poolt punkte."

21:00

Cramo Rain Veideman Õhtulehele: "Tartul õnnestus kõik täpselt nii nagu neil oli välja joonistatud ja me ei saanud neid pidama."

20:54

Gert Kullamäe TV6-le: "Kaugel on see tiitel, treenerina olen uues olukorras, mängijana tean, kui raske on seerias viimast võitu võtta. Siin pole midagi otsustatud, peame väga-väga hoolsad olema. Samas, asju ei tohi üle mõelda. Tegime perfektse esimese poolaja ja teada oli, et nad tulevad teisel agaralt peale. Õnneks päris kriitiliseks ei läinud. Meestes on see enesekindlus olemas, ülehomme peab samasugune olema. Selge on see, et oleme seeria pahupidi pööranud ja ülehomme peame lihtsalt uueks lahinguks valmis olema."

20:51

"Võidetakse kaitsega. Ütlesin, et Rock oli poolfinaalis kaitses väga tubli nagu ka finaalides. Läksime vahetustega midagi päästma, aga vahepeal oli seis -26. Kui nii viskame, siis on tiitel Tartusse minemas. Elame-näeme. Kadunud pole veel midagi, korvpalliajalugu teab igasuguseid asju. Lähme kindlasti võitlema, mäng hakkab kaitsest," sõnas Kalevi loots Alar Varrak TV6-le.

20:48

Rock on nüüd finaalseerias 3:1 eduseisus, mitte kunagi varem pole ükski meeskond Eestis finaalseerias sellisest kaotusseisust, nagu on Kalevil, välja tulnud.

20:47

JA LÄBI TA ON! ROCK VÕIDAB 77:61!

20:46

Mis viga? Miks ei saa Kalev terve seeria vältel oma kaitselaua kontrollimisega hakkama? Rocki mängijad nopivad ründelauapalle kui küpseid marju.

20:44

Nüüd saab tehnilise vea Scott Machado, kes täiesti ükskõikselt pingile istub. Oeh, Kalevi mäng on selles finaalseerias olnud nagu ta on.

20:43
Merili Luuk

Kullamäe lõi juba Dorbekiga patsu. Jah, see mäng on tehtud! Kas Tartus läheb vaid vormistamiseks?

20:43
20:41

Tanel Soku jaoks on mäng läbi, sest mängujuht teenib viienda vea.

20:41

Scott Machado tahab, vähemalt näiliselt, Kalevit vägisi mängu tagasi tuua, kui järjestikku punkte toob. Vahe Kalevi poolt vaadates -12, mängida veidi üle kolme minuti.

20:34

Vahel ei saa ka lendavaid eestlasi peatada: Joosep Toome teeb võimsa pealtpaneku, et silm ka ei pilgu ning vahe taas 17 punkti.

20:31

20:29
Ville Arike

Varrak proovib nüüd hoopis tsentrita - Kitsing peab mürama Petrukonise ja Keedus Taltsiga. Kitsing teeb Leedu müraka vastu poole minutiga kohe kaks viga.

20:28

Karukallistus?!

20:27

20:27

Kurbase ülekäevise jätab vahe enne viimast veerandit 15-punktiliseks, 49:64. Kuigi Kalev võttis end pärast avapoolaega kokku, pole Kurbast ega Sokku suudetud ohjeldada.

20:24

Keith Benson õhutab publikut iga tabatud viske järel üha enam kaasa elama, aga 13-punktiline vahe on ikkagi püsiv.

20:22

Me küll ei tea, kes on Frenkie maskotikostüümi sees, kuid kohtunikebrigaad tahaks küll sellele elukale vast kere peale anda - maskott liigub vabavisete ajal rõõmsalt kohtuniku kõrvale ning asub isukalt tema liigutusi matkima. Pealtvaatajatel on nalja nabani.

20:18

20:16

Škele, kes toonud täna 10 punkti ning üritanud kõige enam Kalevit mängu tagasi tuua, saab kolmanda veerandi keskel juba neljanda vea ning Varrak võtab mehe igaks juhuks pingile.

20:14

Neljandat finaalmängu tuli vaatama ka EMi maskott Frenkie, kes meeskondade mõttepausi ajal küürib hea meelega põrandat.

20:08

Poolajal said asjad veidi selgemaks: Škele ja Keedus toovad teise poolaja avaminutiga 5 punkti.

20:01
Merili Luuk

Saku Suurhallis kajab igihaljas viis ning kõrval muljetavad spordiajakirjanikud, et Kalevi hetkeseisu iseloomustab see imehästi!

20:01
Merili Luuk

19:57

Parimad punktitoojad:
Rock: Kurbas 14, Sokk 9, Eichfuss 8 punkti.

19:50

Lõpuks midagi, mille peale publik möirata saab - Arbet saab Škelelt kauni söödu ning lennutab palli kõrgelt korvi.

19:48

Kui ka korvi alt ei saa kalevlased kolmel järjestikusel katsel sisse, siis on midagi tõeliselt lahti. Lõpuks hüpitab Benson jõuga palli korvi. Rock on hetkel kiirkaatril ning neid peatada on raske. Vahe jätkuvalt üle 20 punkti.

19:43

Škelel sai kõrini ning ta võttis ohjad enda kätte: 5 punkti pani Kalevile hoo sisse, kuid Rock võttis õigel hetkel aja maha. 21:42 ning kolm minutit veerandi lõpuni. Kes oleks seda küll oodanud?

19:40

19:39

Sellist mängulusti pole Rockilt ammu näinud! Iga mees, kes tartlaste poolt palli saab, paneb teele kullahinnalise viske ning need naljalt mööda ei kuku. 4,5 minutiga visatud 15 punkti, Kalevil lastud visata vaid 2!

19:34
19:34

Kas tõesti tehti mäng 4,5 minutiga ära? Kalev ei leia ka teise veerandi alguses mingit püssirohtu: kaugvisked ei puuduta mitte laudagi ning vahe on juba 20 punkti! Alar Varrak peab vaikselt jumala poole pöörduma hakkama. Muu siin ei paista aitavat.

19:30

19:29

"Just nii, poisid!" osutab Gert Kullamäe

19:27

Esimene veerand lõppeb Kalev/Cramo 13 punktilise kaotusega - 14:27. Rocki edu on võimas tänu Tanel Kurbase tegutsemisele - mees toonud 100% täpsusega 10 punkti. Kalevi kaitse on olematu, lauavõitlus on samahästi kui eos kaotatud.

19:22

Nagu eelmistes mängudes, laseb Kalev oma lauda täiega kontrollida - minut enne lõppu on see 3-9 Rockile.

19:17

19:15

Tartlaste turmtuli jätkub: Kurbase kaks kolmest viivad Rocki ette ning kuigi Petšerov leiab vasturohtu, on vahe kärisenud juba 8 punkti peale. Varrak võtab mõttepausi - midagi peab kardinaalselt muutuma

19:10
19:09

Kui soojendusel viskas Arbet kolmeseid nagu murdu, siis nüüd eksib ta kahel järjestikusel kaugviskel. 4 minutiga on Rock juhtohjad võtnud - 4:9 Kalevi poolt vaadatuna.

19:04

32 sekundit ning Cramo vahetab Keeduse juba Petšerovi vastu välja. Põhjuseks Eichfussi katmine.

Merili Luuk

Tänasest kohtumisest jääb kindlasti eemale Augustas Peciukevicius, kes esmaspäeval sai 2 minutit vaatamata reievigastusele siiski platsile. Täna ta soojendust kaasa ei teinud.

19:00

Mis kaalub 16 kg ning ta kannab 24 kroonijuveeli? Eks ikka EMi trofee, mida mõlema meeskonna silme all esitletakse. Eks näis, kas annab see Eesti koondislastele tänaseks mänguks indu juurde?