Timo Eichfuss (nr 9) oli 12 punktiga Rocki I poolaja resultatiivseim mängija. Muhu Rakett on sopsanud mõlemad kolmepunktivisked ning tabanud lähedalt 5/3.Foto: MARI LUUD
22. mai 2015, 20:52

NII SEE JUHTUS | Võimas, super, suurepärane! Tartu näitas Tallinnale koha kätte! Rock on Eesti meister! (16)

Korvpalli Eesti meistriliiga viiendas finaalkohtumises on Tartu Ülikooli spordihoones vastamisi Tartu Rock ja tiitlikaitsja BC Kalev/Cramo, kes on nelja võiduni peetavas seerias 1:3 kaotusseisus.
20:54

Paslik on nüüd kõlaritest täie võimsusega Tartu marssi kuulata!

20:52

Tartu Rock alistas BC Kalev/Cramo 86:67 ja tuli võitudega 4:1 Eesti meistriks 2015. Rock jäi küll kuue ja poole minutiga 12:22 kaotusseisu, aga seejärel pandi täistuurid peale ja enam tagasi ei vaadatud. Kalev/Cramo pühiti oma teelt ning tulemuseks igati teenitud Eesti meistritiitel.

Rocki edukaim punktitooja oli täna Tanel Sokk 21 punktiga. Timo Eichfuss lisas 16 ja Gert Dorbek 13 punkti. Kalev/Cramo parim oli Keith Benson 22 punktiga. Armands Škele lisas 15 ja Gregor Arbet 12 punkti.

20:49
20:46
20:43

Tartu Rock on Eesti meister! Tartu Rock on Eesti meister! Tartu Rock on Eesti meister! Tartu Rock on Eesti meister! Tartu Rock on Eesti meister! Tartu Rock on Eesti meister! Tartu Rock on Eesti meister! Tartu Rock on Eesti meister! Tartu Rock on Eesti meister!

20:42
20:35
20:33
20:30

Tartu Rock hoiab 10punktilist eduseisu ning nihkub iga minutiga Eesti meistritiitlile lähemale...

20:24
20:23

Kolmanda veerandaja järel juhib Tartu Rock 65:55. Kalev/Cramo suutis seega kolmanda veerandajaga tagasi kuus punkti, mis on parem kui mitte midagi, aga kokkuvõttes ikkagi vähe. Kaitse on Kalev/Cramo enamvähem toimima ja pidama saanud, aga rünnakul on vaja juurde panna. On vaja tabada raskeid viskeid.

20:19

Keith Benson on 20 punktiga Kalev/Cramo resultatiivseim, aga lisaks temale on käe valgeks saanud vaid Scott Machado, Erik Keedus, Gregor Arbet ja Armands Škele. Meeskondlikkust napib. Normaalaja lõpuni 11 minutit, Rock juhib 63:56. Kalev/Cramo on teinud 9:0 vahespurdi.

20:12

Kolmas veerandaeg on seni kulgenud võrdselt (Rock juhib seda 11:10), aga sellest Kalev/Cramole ei piisa. Nad peavad jõudsalt järele võtma, aga meest, kes suudaks meeskonda vedada, praegu ei paista. Rock juhib 63:46, mängida 14 minutit.

20:08
19:51

19:48

Tartu Rock võidab esimese poolaja 50:34. Pärast Kalev/Cramo 22:12 algedu tegid tartlased 38:12 vahespurdi ning võtsid kohtumise taas enda kontrolli alla. Tartu edu alus? Meeskondlikkus, muidugi. Punkte on teinud kaheksa mängijat, sopsatakse kaugelt, tabatakse keskpositsioonilt ja murtakse ka korvi alla. See on nauditav korvpall, mida Rock mängib.

19:42

Muidugi on Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak äge ja närviline, sest Timo Eichfussi kaugvise viis Tartu Rocki äsja 44:30 juhtima. meenutame, et Rock oli kuue ja poole minuti järel 12:22 kaotusseisus. 32:8 spurt seega, ütleb kolmanda klassi matemaatika.

19:28
19:27

Esimese veerandaja võidab Kalev/Cramo 22:21. Kullamäe time-out tegi oma töö. Rock tegi 12:22 seisult 9:0 vahespurdi, millega tuldi mängu tagasi. Publiku ergutuskisa on tohutult võimas. Kas Tartu haistab, et kui täna seda seeriat ära ei lõpetata, siis on (tagant tulija) eelis juba Kalev/Cramol?