Julgelt EMile! Eesti mehed mängisid finaalis Rocki 1000 minutist 956! (2)

Ville Arike, 23. mai 2015, 07:00
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond läks eile Tartusse kindla sooviga venitada meistriliiga finaalseeria pikemaks, kuid Rockil ja endisel kalevlasel, finaalide mehel Tanel Sokul oli selle kohta oma arvamus – 86:67 ja kokku 4:1!

Tuleb ka endale tuhka pähe raputada, sest kuulusin enne finaalseeriat samuti Kalevi kindla võidu uskujate sekka. See ei tähendanud Rocki alahindamist, vaid hooaja jooksul seni kordasaadetu põhjal. Aga mul on hea meel, et läks vastupidi – kokkuvõttes kujunes kindlaks hoopis teise poole ülekaal ja tiitel tuli pärast viieaastast vaheaega Tartusse. Seeria MVPks valiti viies mängus keskmiselt 15,8 punkti visanud Tanel Kurbas.

Kullamäe: esimene võit vabastas meid

Eesti mehed ruulisid! Mõlema meeskonna mängijad olid finaalseerias kamba peale väljakul täpselt 1000 minutit ning Rockil mängisid eestlased sellest ajast 956 minutit! Koondise peatreener Tiit Sokk võib julgelt Riia poole vaadata, sest Kurbas ja Timo Eichfuss, Tanel Sokk ja Gert Dorbek, Janar Talts ja Joosep Toome olid need, kes tegid tiitlikaitsja selja prügiseks. Lisaks neile veel loodetavasti tulevane koondislane Kristen Meister ja teenekas Valmo Kriisa.

Peatreener Gert Kullamäe tõdes, et seeria teises mängus saadud esimene võit kujunes murranguliseks: "Nii palju, kui viimastel aastatel neid "barankasid" vastu võtnud olen, ootasin seda esimest võitu. Teadsin, et kui esimene võit tuleb, vabastab see meid! Mängijad ka tunnetasid seda."

Mis eile toimus? Kalevlaste kehakeelest võis lõpuks ometi välja lugeda, et nad on mängule võitlema tulnud ja saidki kiire 22:12 algedu. Ent järgnes kolm "eelmiste mängude rünnakut", Rock vastas 9:0 spurdiga ja sellest piisas neile eelmistes mängudes saavutatud enesekindluse taastamiseks.

Teisel veerandil visati lausa 29 punkti, sisse kukkus enam-vähem kõik, mis võimalik. Kalev mängis kindlasti paremini kui eelmistes kohtumistes, kuid sellest jäi hoogu sattunud vastaste vastu väheks. Teisel poolajal veel võideldi vahe kümnest silmast väiksemaks, kuid endine kalevlane Sokk vastas alati tapvate korvidega, lisaks ei suutnud Kalev viimases neljas kohtumises kordagi jõuda 70 silmani.

Kolmel klubil seitse meistrikulda!

Eelmistes kohtumistes säranud Kurbase asemel – tema 9 punkti polnud sugugi vähe – astusid seekord esile Sokk (21 p, 8 rs), finaalseeria eel vigastuspausilt naasnud Eichfuss (16 p, 7 lp) ja Dorbek (13 p). Teised lisasid oma osa, käe said valgeks koguni üheksa mängijat. Kui Saimon Sutt vahetas Soku 53 sekundit enne lõpusireeni välja, seisis halli pilgeni täitnud rahvamass ammu püsti ja oli tuttaval moel katust pealt tõstmas.

Seda tehti esimest korda aastal 2000, kindlasti ka 2008. aastal eurosarja play-off’i aegu. 16 kevade jooksul on Tartu meeskond võitnud 7 Eesti meistrikulda! Iseseisva Eesti aegu jõuti sellega ühele pulgale kahe pealinna klubiga – praeguse suure vastase Ehitustööriist-Kalev/Cramo ning aastatel 1991-2003 erinevate Kalevi nimede all võistelnud klubiga, mille treeneriks ja mänedžeriks oli Riho Soonik. Sümboolne 3x7!

Tuntud Tartu Rocki korvpallimeeskonna toetaja, Eesti tunnustatuim räppmuusik Henry "Genka" Kõrvits andis oma lemmiktiimi Eesti meistritiitli puhul erilise kontserdi. "Yo, Rocki võidu real tähistamine täna Tartus Atlantises. Pühendan iga laulu ühele mängijale," teatas Genka Twitteris paar minutit pärast Rocki võitu kuulutanud lõpusireeni.