Ragnar Klavan.Foto: CHRISTOF STACHE
23. mai 2015, 23:56

NII SEE JUHTUS | Spordipäev Eestis ja mujal: Ott Tänak tegi head sõitu, Ragnar Klavani ja Augsburgi imeline vägitegu (4)

23. mai pakkus spordimaailmas nii mõndagi, kuid märksõnadeks olid ennekõike Ragnar Klavani suurepärane hooaja lõpp Saksamaal ning Ott Tänaku edukas sõit Portugali MM-rallil. FC Barcelona tähistas Hispaania meistritiitlit ja jättis hüvasti klubi legendi Xaviga, Madridi Reali eest tegi aga debüüdi Norra imelaps Martin Ödegaard. Eesti jalgpalli meistriliigas kaotas Nõmme Kalju kolmanda mängu järjest, kui jäi 1:2 alla FC Levadiale.
23:58

Sellega tõmbame tänasele spordipäevale ka joone alla. Head ööd!

23:58
OTT TÄNAK

23:33

Lapseohtu Martin Ödegaardil Madridi Reali esindusmeeskonna eest debüüt tehtud, seejuures nahutas Real Getafet koguni tulemusega 7:3.

23:12
22:47
ottjarvela

Martin Ödegaard (16) tegi äsja debüüdi Madridi Realis, kui vahetas välja Cristiano Ronaldo. Pole paha variant Realis debüteerida.

22:41

Nii jättis Camp Nou hüvasti oma legendi Xaviga, kes lahkub karjääri loojangul Lähis-Itta:

22:31

Hispaanias peetakse täna La Liga viimase vooru kohtumised. 9 matši on juba lõppenud, hooajale tõmbab joone alla Madridi Reali ja Getafe vastasseis. Esimese poolaja järel on seal seis 3:3(!), Cristiano Ronaldo on Reali kasuks kõmmutanud juba kolm kolli ning viinud oma liigaväravate saldo 48 peale.

38. voortu tulemused:

22:14
MOTOSPORT

Jõelähtmel toimus täna endurosprint, mis oli Eesti karikavõistluste ava- ja Balti karikasarja kolmandaks etapiks. 28-kilomeetrine rada sisaldas kahte katset, mida kiiremad klassid läbisid kolm ja aeglasemad kaks korda. Kuus katset läbis päeva lõpuks kõige kiiremini Priit Biene (Husqvarna, RedMoto RC), kelle kogueg oli 31 minutit ja 26,8 sekundit. Teiseks sõitis end Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK), kes jäi Bienest ainult 5,9 sekundit. Nemad olid ka ainsad, kes aja alla 32 minuti sõitsid, sest kolmandaks tulnud Urmas Põldma (Beta, RedMoto RC) jäi Bienest juba pea 25 sekundit.

21:52

Sander Puri esimene värav Iirimaa kõrgliigas:

21:29
RATSUTAMINE

Koolisõitja Grete Püvi saavutas hobusega Talent Sloveenias toimuva MK-etapi kvalifikatsioonis teise koha tulemusega 69,840%.

Kokku asus FEI Grand Prix testis starti üksteist võistluspaari kaheksast riigist. Võitis Marcela Krinke Susmelj Šveitsist hobusel Smeyers Molberg tulemusega 70,500%, kolmas oli Elena Sidneva Venemaalt hobusel Romeo-Star tulemusega 69,620%.

Homme sõidavad Püvi ja Talent FEI GP vabakava.

21:11

Eesti meistriliiga 12. vooru viimases kohtumises tegid Sillamäe Kalev ja FC Infonet 0:0 viigi.

Liigatabel:

21:02
GIRO D'ITALIA

Itaalia velotuuril oli täna kavas 14. etapp, 59,2 km pikkune eraldistardist sõit. Hiilgava soorituse tegi Tanel Kangert (Astana), kes sai 6. koha, kaotust kiireimale, valgevenelasele Vasil Kirjenkale (Team Sky) kogunes 1.17.

Kokkuvõttes tõusis taas liidriks Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), Kangert kaotab talle 15.51 ja on 24.

20:59
VORMEL 1

Vormel 1 MM-sari jätkub Monacos, ajasõidu kiireimad ikka Mercedesed.

20:36
RAGNAR KLAVAN

Bundesligas kõik 34 kohtumist algusest lõpuni kaasa teinud Ragnar Klavan Augsburgi viiendast kohast: "Ei suuda seda uskuda!"

20:35
urmo

Klavan on lihtsalt super inimene ja sportlane kes on suutnud raske tööga tippu välja jõuda.Respect

20:24
KULTURISM

Ott Kiivikas ja Raigo Kuusnõmm võtsid kaksikvõidu Leedus toimunud "Sun Cup" jõuproovil. Kiivikase jaoks on tegemist hooaja seitsmenda esikohaga kaheksast võistlusest.

20:20
AERUTAMINE

Saksamaal Duisburgis toimunud aerutamise MK-etapil jäi Eesti neljasüsta laeks poolfinaal. Eelsõidu lõpetasid Kaspar Sula - Kristjan Oras - Kaarel Alupere - Tarmo Tootsi neljanda kohaga, poolfinaalis oldi viiendad. Finaalis viinuks 2,5 sekundit kiirem aeg.

20:00
OTT TÄNAK

Ott Tänak lõpetab Portugali MM-ralli kolmanda võistluspäeva viimase kiiruskatse 5. kohaga ning on enne viimast kolme kiiruskatset samuti viiendal kohal.

19:41
MAIJOOKS

Üle 14 000 liikumisharrastaja võttis osa traditsioonilisest Maijooksust - kui olid samuti rajal, siis vaata, kas leiad end Õhtulehe suurest galeriist!