Korvpall

Jamesi kolmikduubel viis Cavsi finaali lävele 

Toimetas Sander Jürjens, 25. mai 2015 09:40
LeBron JamesFoto: David Richard
Cleveland Cavaliersi tähtmängija LeBron James viskas 37 punkti, võttis 18 lauapalli, andis 13 resultatiivset söötu ning Cavaliers alistas juba kolmandat korda Atlanta Hawksi.

James tegi kohtumises ka ajalugu. Esiteks alustas ta kümne möödaviskega, mis on tema karjääri kohutavaim mängu algus. Kohtumise lõpuks oli ta aga möödunud legendaarsest Karl Malone'ist ning on nüüd play-off mängude punktiarvestuses kuuendal kohal.

Cavaliers võitis kohtumise 114:111. Normaalaja viimasel sekundil sai kaugviskele 30 punkti visanud Jeff Teague, kuid ei suutnud lõpusireeniga Hawksile võitu tuua. Lisaajal tegi Hawski mängija Mike Scott valearvestuse, kui lasi meelega pallil küljejoone ületada uskudes, et see läheb välja Cavaliersi mängijast. 111:112 seisul läks pall Cavaliersile, kes suurendas edu kolmepunktiliseks. Viimasel rünnakul sai Shelvin Mack küll kahel korral kolmepunktiviskele, kuid ei suutnud mängu teise lisaajani viia. Suure pitseri jättis matšile ka Hawksi keskmängija Al Horfordi eemaldamine.

Cavaliersi lahutab finaalist vaid üks võit. Läänekonverentsi finaalseerias juhib Golden State Warriors 3:0 Houston Rocketsi üle.