AS Roma võitis võõrsil 2:1 Rooma Laziot ning kindlustas endale Itaalia kõrgliiga teise koha.Foto: ALBERTO PIZZOLI
25. mai 2015, 20:56

VIDEO JA GALERII | Pöörased viimased 20 minutit selgitasid välja Rooma parima jalgpalliklubi

Itaalia jalgpalli meistrivõistluste eelviimases voorus võitis AS Roma võõrsil 2:1 Rooma Laziot.

Tulises Rooma derbis kontrollis esimest poolaega selgelt Lazio, kes lasi Romal sooritada vaid ühe pealelöögi. Poolaja üks paremaid võimalusi oli 36-aastasel vanameistril Miroslav Klosel, kes esimestel minutitel pealöögi napilt mööda saatis.

Teisel poolajal ärkas prantslase Rudi Garcia juhendatav Roma ning 73. minutil mindi juhtima, kui legendaarse Francesco Totti asemel mängu tulnud Victor Ibarbo Juan Iturbele söötis, kes mänguvahendi probleemideta võrku lõi.

Suurepärast hooaega tegev Lazio kaotusseisuga kaua ei leppinud, kuna 82. minutil viigistas Filip Djordjevic Klose söödust mänguskoori. Romale tõid võidupunktid keskkaitsja Mapou Yanga-Mbiwa värav 85. minutil.

AS Roma kindlustas võiduga endale tabeli teise koha ja pääsme Meistrite liiga alagrupiturniirile, Lazio jätkab kolmandana. Serie A viimane voor peetakse tuleval laupäeval ja pühapäeval.