Jalgpall

Üha uued teated sellest, kuidas FIFA vajub üha sügavamasse skandaali

Allikad: Blatter teeb lobitööd FIFA presidendivalimiste edasilükkamiseks (1)

Toimetas Ville Arike, 27. mai 2015 13:18
Mina olin puu otsas, kui pauk käis, näib FIFA president Sepp Blatter ütlevat.Foto: Reuters / Scanpix
Ehkki rahvusvahelise jalgpalliliidu kommunikatsioonijuht Walter De Gregorio tegi äsja Zürichis antud pressikoverentsil näo, et organisatsioon võtab 14 ametniku süüdistamist rahulikult, on olukord ilmselt natuke teistsugune.

Kui De Gregorio kinnitas ajakirjanikele, et FIFA president Sepp Blatter ei puutu kuidagi asjasse ja FIFA kongress koos presidendivalimisega toimub plaanipäraselt reedel, siis BBC-l on andmed, et Blatter teeb liidu 209 liikmest paljude seas aktiivset lobitööd valimiste edasilükkamiseks kriisi tõttu.

De Gregorio vastas küsimusele selle kohta järgmiselt: "Sel juhul teate asjast rohkem kui mina."

Millised on viimased üle maailma tulnud uudised sel teemal? Vahendame BBC teateid.

USA justiitsministeerium teatas läbiotsimisest CONCACAFi peakorteris Miamis. Ja Blatterile eriti valus - väidetavalt hakatakse üle kuulama ka 2018. ja 2022. aasta Venemaale ja Katarile andmise poolt hääletanud inimesi.

Praegu on vahistatuid 7 ja süüdistatavaid persoone teist sama palju lisaks, kellele pannakse süüks viimase 24 aasta jooksul toimunud väljapressimisi, rahapesu ja pettusi.

USA peaprokuröri Loretta Lynchi sõnul on toimunud metsik, süsteemne ja laiaulatuslik korruptsioon nii USAs kui ka välismaal.

Uurimise all on paljud USA ja Lõuna-Ameerika sporditegelased, kes on "aja jooksul süsteemselt maksnud ja nõustunud maksma üle 150 miljoni dollari altkäemaksu, et saada rahvusvaheliste jalgpallivõistluste eksklusiivseid meedia- ja turundusõigusi".

Samal teemal

03.05.2015
USA MEEDIA: eile end FIFA presidendi kohalt taandanud Blatter on FBI uurimise all
02.05.2015
ŠOKK! Skandaalidesse mässitud FIFA juht Sepp Blatter astus tagasi
28.04.2015
17 aastat president ja ei tea, mis toimub
28.04.2015
Platini vihjas, et UEFA võib FIFA-ga suhted katkestada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee