NII SEE JUHTUS | Spordipäev, mida varjutas Harju ralli tragöödia (5)

Õhtuleht.ee, 31. mai 2015, 00:51
Lionel MessiFoto: JOSEP LAGO
30. mai spordipäeva pidanuks iseloomustama jalgpalli karikavõistluste suured ja põnevad finaalid Eestis, Inglismaal, Hispaanias, Prantsusmaal ja Saksamaal. Paraku jääb lehekuu eelviimase päeva põhiliseks märksõnaks meie jaoks Harju rallil toimunud tragöödia, mis nõudis kolme pealtvaataja elu.

00:57

Sellega tõmbame tänasele süngele päevale ka joone alla. Head ööd!

00:28

Hispaania karikavõitja on Lionel Messi&co, kes alistasid finaalis Bilbao Athtleticu 3:1.

00:26

Õnnetus hüüab tulles ehk Harju ralli viimase kiiruskatse tragöödia toimumiskohas oli juba pisut varem esimene ärev hetk:

23:58

Tänu Edinson Cavani 65. minuti väravale alistab PSG 1:0 Auxerre'i ja pistab lisaks Prantsuse meistritiitlile ja liigakarikale auhinnakppi ka tänavuse karika.

23:39
HARJU RALLI TRAGÖÖDIA
23:31
KERGEJÕUSTIK

400m tõkkejooksus eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlustelt hõbeda võitnud Rasmus Mägi jätkas hooaega USA-s Eugene'is toimuval Teemantliiga etapil, kus sai viienda koha.

Mägi läbis distantsi ajaga 50,08, teda edestasid Johhny Dutch (48,20), maailma hooaja edetabelijuht Bershawn Jackson (48,22), Michael Tinsley (48,79) ja Kariem Hussein (49,24). Mägi selja taha jäid Javier Culson (50,10), Jaheel Hyde (50,80) ja Jehue Gordon (katkestas).

23:12

Tiki-taka ja 2:0:

22:57

Saksamaa karikafinaal on lõppenud Wolfsburgi 3:1 võiduga.

22:55
LIONEL MESSI

Messi viib Barcelona karikafinaalis juhtima, ja MILLISE väravaga!

22:41
TRAGÖÖDIA HARJU RALLIL

22:39
22:32

Alanud on järjekordne suur karikafinaal: Hispaanias madistavad FC Barcelona ja Bilbao Athletic.

22:13
22:12
22:09
TENNIS

Prantsusmaa lahtiste tänased tulemused, naised:

22:05

Kas PSG teeb Prantsusmaal kolmikduubli? Karikafinaal Auxerre'iga on alanud!

21:42
21:38
21:28
21:24

Inglismaa karikavõitja on teist aastat järjest Londoni Arsenal, kes nüpeldab Aston Villat lõpuks koguni 4:0.

21:07
BVB

WAS FÜR EIN START! // NOW, HOW ABOUT THAT FOR A START? #bvbwob 1-0 (@Aubameyang7, 6’)

21:02

Avavile on saanud Saksamaa karikafinaal Dortmundi Borussia ja Wolfsburgi vahel.

20:53
PURJETAMINE

Hollandis Medemblikis lõppes täna EUROSAF Meistrite Karika kolmas etapp Delta Lloyd Regatta. Karl-Martin Rammo (Laser Standard) saavutas 11. ja Ingrid Puusta (RS:X) 12. koha, Anna Pohlak (Laser Radial) tuli 41. kohale.

20:46

Alexis Sanchezilt selline purakas, Arsenal juhib 2:0 ja karikas hakkab vaikselt paistma.

20:37

Nõmme Kalju alistas Eesti karikavõistluste finaalis 2:0 Paide Linnameeskonna ja tagas sellega koha Euroopa liiga esimeses eelringis. Peatreener Sergei Terehhov kiitis meeskonda tubli esituse eest.

20:36
GIRO D'ITALIA
20:23
TENNIS

Prantsuse lahtiste tänased tulemused, mehed:

20:20

Esimene poolaeg on lõppenud, Arsenal juhib tänu Theo Walcotti tabamusele Inglismaa karikafinaali 1:0:

18:51

2015.a Eesti karikavõitja on Nõmme Kalju, kes alistas finaalis 2:0 Paide linnameeskonna.

18:12
AUTORALLI
17:39
TÄNAVAKORVPALL

Tartu Lõunakeskuse parklas peeti täna tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste avaetapp, kus kõrgeimat klassi näitas Euroopa meister Rumeenia. Vaata galeriid!

17:35
AUTORALLI

17:19

Nõmme Kalju asus karikafinaali esimese poolaja viimasel minutil 1:0 juhtima!

16:58

Inglismaa lähiajaloo võimsamaid keskkaitsjaid Rio Ferdinand on tõmmanud karjäärile joone alla:

16:37

Sergei Zenjovi koduklubi Moskva Torpedo alistas küll Venemaa kõrgliiga viimases voorus Saranski Mordovia 2:0, kuid lõpetas hooaja 15. kohaga ning langes esiliigasse.

16:27

TÜ/Rocki särgis Eesti korvpallimeistritiitli võitnud Timo Eichfuss mängis täna Lõunakeskuse ees Estiko tiimis tänavakorvpalli ning sõnas Õhtulehele antud videointervjuus, et tuli väljakule hea meelega.

16:24
AERUTAMINE
16:17
ottjarvela

Ragnar Klavanilt küsiti, mis on ta ootused tänaõhtuste ENG ja GER karikafinaalide eel. Vastus oli lakooniline: Dortmund ja Arsenal.

16:09
SÕUDMINE
15:50

15:43

Naiste karikafinaalis halastust ei tuntud: Pärnu JK klohmis Põlva Lootost koguni 11:0!

15:17

Maakera tõelisel kuklapoolel ehk Uus-Meremaal tehti Eesti aja järgi täna varahommikul algust U20 vanuseklassi MMiga. A-alagrupis tegid võõrustajad ja Ukraina 0:0 viigi, USA sai 2:1 jagu Myanmarist. B-grupis lõppesid mõlemad mängud viigiliselt, Argentiina ja Panama lõppskooriks jäi 2:2, Ghana ja Austria lõid kumbki ühe värava.

Päeva ilusaima kolli eest hoolitses Panama pallur Jhamal Rodriguez, kes saatis argentiinlaste puuri tõelise iluduse (videos alates 0:24):

15:09

Eesti Kergejõustikuliit annab teada, et ootab 9.-12. juulil Tallinnas Kadrioru Staadionil peetavatele Euroopa U23 meistrivõistlustele vabatahtlikeks kõiki, kes soovivad anda oma panuse kergejõustiku 2015. aasta ühe oodatuima tippsündmuse toimumisse.

Kokku soovitakse EMile kaasata ca 200 vabatahtlikku. Tegevusi, kus vabatahtlikud saavad abiks olla, on palju erinevaid, näiteks võistkondade atašeedena, meditsiini- ja dopingukontrollis, meediakeskuses, infopunktides ja mujal. Vabatahtlikelt oodatakse kohusetundlikkust, rõõmsameelsust ja aktiivsust ning inglise keele oskust.

14:32

14:19
Ott Järvela, A. le Coq Arena

Jalgpalli Eesti naiste karikavõistluste finaalmatši Pärnu JK - Põlva Lootos esimene poolaeg on lõppenud. Paar korda palliga vastase väljakupoolele jõudnud Lootos kaotas 0:7, kusjuures juba 8. minutiks oli seis 0:3. Tulemus ei ole üllatav, sest kui Pärnu näol on tegu viis aastat järjest Eesti meistriks tulnud naiskonnaga, siis Lootos mängib Eesti meistrivõistlustel esiliigas.

14:18

Rootsi kultusjalgpalluri Zlatan Ibrahimovici autobiograafia kirjutanud ajakirjanik David Lagercrantz sõnas, et otsustas teose novellina kirjutada.

33-aastase Malmös sündinud vutistaari elu ja karjääri kohta kirjutatud raamat avaldati 2011. aasta lõpus ning seda peetakse üheks parimaks jalgpalluri autobiograafiaks. Enim tuntust kogusid Zlatani mahlakad ütlemised, kuid hiljuti selgus, et osad neist on väljamõeldised.

13:53
TENNIS

Alize Cornet' serv paneb küll naerust turtsatama.

13:47
AUTORALLI

13:46
13:46

Enne Eesti meeste karikafinaali mängivad trofee välja naised.

13:38
JALGRATTASPORT

Tahad Tour of Estonia 2. etappi otsepildis jälgida? Kliki SIIA ja su soov saabki teoks!

13:26

Golden State Warriorsi viskav tagamängija Klay Thompson sai peapõrutuse ning hetkel pole kindel, millal mees väljakule naaseb. Eesti aja järgi reede esimestel tundidel alustab Warriors NBA finaalseeriat Cleveland Cavaliersi vastu.

12:54
SPORDIKÕMU
12:24

Portugali superstaar Cristiano Ronaldo on väidetavalt valmis Madridi Realist lahkuma, kuna pole rahul Carlo Ancelotti minna laskmisega ning sellega, et suure tõenäosusega saab uueks lootsiks Rafael Benitez. Ronaldo pole lihtsalt viimase võimetes kindel.

12:01
11:38

11:10
TENNIS

Moskvas lõppenud 15 000-dollarilise auhinnafondiga ITF Futures võistlusel võitis Vladimir Ivanov (ATP 432) paarismängu turniiri.

11:10
10:35

Jalgpalli karikavõistlustel peetakse finaale mitmel pool:

Eestis lähevad kell 16:30 algavas finaalis A. Le Coq Arenal vastamisi Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskond.

Inglismaal alustavad kell 19:30 karikakaitsja Londoni Arsenal ja Aston Villa.

Saksamaal antakse kell 21 avavile Jürgen Kloppi lahkumismängule Dortmundi Borussia eesotsas, vastaseks on Wolfsburg.

Prantsusmaal mängivad kell 22 algavas karikafinaalis Esiliiga meeskond Auxerre ja liigatiitli võitnud Paris Saint-Germain.

Hispaanias kohtuvad finaalis Bilbao Athletic ja liigatiitli võitnud FC Barcelona.

10:29

Täna kell 23:03 läheb Eugene'is, kus täna hommikul võistlesid Kanter ja Kupper, 400m tõkkejooksus starti EM-hõbe Rasmus Mägi.