Rasmus Mägi.Foto: STANISLAV MOSHKOV
Kergejõustik
30. mai 2015, 23:19

Rasmus Mägi lõpetas Teemantliiga etapi viienda kohaga

400m tõkkejooksus eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlustelt hõbeda võitnud Rasmus Mägi jätkas hooaega USA-s Eugene'is toimuval Teemantliiga etapil, kus sai viienda koha.

Mägi läbis distantsi ajaga 50,08, teda edestasid Johhny Dutch (48,20), maailma hooaja edetabelijuht Bershawn Jackson (48,22), Michael Tinsley (48,79) ja Kariem Hussein (49,24). Mägi selja taha jäid Javier Culson (50,10), Jaheel Hyde (50,80) ja Jehue Gordon (katkestas).

Enne võistlust

Eesti aja järgi kell 23:03 algavas jooksus on Maarjamaa mehel (Mägi hooaja tippmark on 49,48) seitse konkurenti, kellest üks - Kariem Hussein (49,35) - peaks olema tuttav kõikidele Eesti spordisõpradele.

Nimelt oli 26-aastane šveitslane see, kes eelmise aasta EM-il Zürichis eestlase eest 400m tõkkejooksu kuldmedali noppis. Mägi ja Husseini vahele jäi toona niisketes oludes peetud jooksus pelk kümnendik.

Lisaks Mägile ja Husseinile lähevad Eugene'is rajale Javier Culson (48,96), Jehue Gordon (49,97), Michael Tinsley (49,39), Bershawn Jackson (maailma edetabeli võimas liider ajaga 48,09), Johnny Dutch (48,38) ja Jaheel Hyde (49,01).