NII SEE JUHTUS | Eesti võrkpallikoondis pääses EMile! (6)

Õhtuleht.ee, 31. mai 2015, 17:49
Eesti võrkpallikoondis pääses oktoobris toimuvale EM-finaalturniirile, kui Rootsi koondis alistati teiseski kohtumises, seekord tulemusega 3:0 (28:26, 25:22, 25:9).

17:50

Sellega tõmbame ülekandele ka joone alla, kena õhtu jätku!

17:49

Rait Rikberg ERRile: "Rootsased ei mänginud nii võitluslikult ja hea emotsiooniga nagu Tallinnas. Minu jaoks on tänane kahtlemata sportlaskarjääri tähtsaim päev."

17:47

Oliver Venno kohtumise järel ERRile: "Alustasime seekord vähe kindlamalt ning edaspidi mängisime juba palju paremini kui Tallinnas, serv, blokk ja kaitse töötasid. Saime Nilssoni kinni võetud ja sellega oli pool mängu tehtud."

17:45

17:28

Robert Täht lajatab palli põrandale, võidame kolmanda geimi koguni 25:9 ja kogu mängu 3:0!

17:20

Rootsi on sisuliselt mängimisest loobunud, teisele tehnilisele vaheajale minnes oleme ees 16:6.

17:13

Rootsi lipp on mõistetavalt juba täiesti longus, kolmanda geimi esimesele tehnilisele time-outile minnes juhuvad meie mehed juba 8:3.

17:09
Viljar Voog, Halmstad

Kuigi mäng pole läbi, võivad eestlased platsil võidutantsu lüüa - EM-koht on käes. Ent kolmandaks geimiks tullakse väljakule (veel) siiski parimas rivistuses, mis näitab austust vastase vastu.

17:07

Robert Tähe ründelöök on edukas, võidame geimi 25:22 ja koos sellega saame ka kätte ka ihaldatud EM-pileti!

17:06
toomasvara

@ottjarvela Sai ju räägitud;)

17:05

OLEMAS!

17:05

Täht lajatab otse võrgu eest! 24:22 ja geimpall meile!

17:04

Pupart blokist auti ja juhime 23:22!

17:04
ottjarvela

Eesti kuulub Torinos mängitavasse B-alagruppi, kus kohtutakse Itaalia (9. okt), Prantsusmaa (10. okt) ja Horvaatiaga (11. okt).

17:03

Rootslased löövad blokist auti ja seis viigis 21:21. Geimi lõpus tuleb jälle üks hirmus andmine.

17:01

Paraku läheb serv pikaks ja vahe pluss kaks meie kasuks.

17:00

21:18, Kreek servima.

16:59

Rootslased saavad imekombel palli kätte ning Tähe järgnev rünnak läheb blokki. Tuline kahju! 19:17

16:57

Rootslased eksivad serviga ja pluss kolm! 18:15

16:54

Pupart ründab võimsalt ning tehnilisele vaheajale minnes oleme ees 16:14.

16:53

Eesti on teinud teises geimis seni viis serviviga ehk me oleme andnud vastastele pea pooled nende punktidest. Kui ise eksimusi vältida, tuleb see geim meitele.

16:52

Rootsi treenerid peavad võtma aja maha.

16:52

Oleme võtnud vahe tagasi ning asume Puparti punkti järel juhtima 14:12!

16:51

Mõlemad meeskonnad mängivad nõnda hingestatult, et on siiralt kahju, et üks neist peab kaotama ja EMilt välja jääma. Aga pigem rootslased kui meie!

16:44

Kuid teine geim algab selgelt Rootsi dikteerimisel ning tehnilisele time-outile minnes juhivad väljakuperemehed 8:5.

16:38

Läänerindel muutuseta ehk siin paaris ei anta ühtegi geimi kergelt, aga Aganitsa ussina siuglev serv viib meid ühe geimi kaugusele kohast EM-finaalturniiri. Esimese geimi parimad meie poolt Venno ja Täht rünnakul, Pupart-Rikberg kaitses, ehk täpselt nii nagu pidi olema. Kui Pupart ja Agantis suudaksid ka rünnakul veidi juurde panna, on Torino piletid meie meestel taskus.

Meid võib täna ees oodata veel neli geimi. Eesti peab võitma neist vaid ühe!

16:37

Aganits lõpetab geimi kavala serviässaga! 28:26 ja Eesti on ühe geimivõidu kaugusel EM-finaalturniirist!

16:30

Pupart lööb blokki ja Rootsile geimpall!

16:30

Aga Rootsile kaks punkti järjest ja 23:23

16:28

Esimene tempo ja Ardo Kreek! 23:21

16:27

Tähelt serviäss ja oleme taas ees 22:20!

16:25

Nilssonilt serviäss ja seis viigis 20:20. Meenutame: pisut varem juhtisime pluss neljaga...

16:23

Kuid Rootsi tuleb järele ning Cretu peab võtma aja maha. Meie edu hetkel vaid üks punkt 19:18.

16:20

Venno punkti järel juhime juba neljaga 18:14!

16:17

Rootslased servivad auti ja tehnilisele vaheajale minnes juhib Eesti kolme punktiga 16:13.

16:12

Esimeses matšis oli algul Eesti suurimaks probleemiks blokimäng - rootslaste rünnakuid ei loetud kuidagi läbi ja nad said rünnata tühjalt võrgult või ühe mehe vastu. Sama on kordumas ka nüüd, ent seekord tuuakse kaitsest kohe algul palle üles ja vastast ei lasta ette.

16:10

Venno vajutab põrandale järjekordse punkti ja time-outile minnakse meie meeste 8:7 eduseisul.

16:04

Mäng on alanud, esimene punkt meie meestele!

16:04

Robert Täht oma südika mänguga esimeses mängus on tänaseks ära teeninud koha algrivistuses. Loodetavasti ta täna ei saa kaks korda vigastada.

Lisaks on meie algrivistuses Ardo Kreek, Oliver Venno, Kert Toobal, Keith Pupart, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg

16:00

Hümnide aeg!

15:57
ottjarvela

Nonii, kui @toomasvara mulle umbluud ei ajanud, jõuab Eesti võrkpallikoondis järgmise paari tunni jooksul EM-finaalturniirile.

15:55

Veel märkusi soojenduselt: Kert Toobalil on (hetkel) raskusi temporündajate üles leidmisega.

15:48

Väheoluline ent siiski huvitav tähelepanek: kui platsile tulid pallitüdrukud, tervitasid Eesti koondislased neid aplausiga, samas kui rootslased kõksisid isekeskis palli.

15:42

Eestlased lõpetavad soojendust ja üksteisele löövad palli vennad Toobalid. Vaadates meeste rünnakutäpsust on mõistetav, miks nad sidemängija ameti valinud on.
Kert ei saanud avamängus kordagi hanitust maha. Loodetavasti see statistika täna muutub.

15:30

Mängu alguseni on jäänud veel veidi üle poole tunni ja tribüünid on juba meeldivalt täis. Tähendab ebameeldivalt! Mida suurem toetus Rootsile, seda halvem (eeldatavasti) meie meestele. Praegu ütleks publikuarvuks 2000.

15:29

Eesti koondis mängueelsel soojendusel:

15:23

Teadmiseks neile, kes ei saa mingil põhjusel ETV ülekandele ligi, kuid tahaks siiski näha kohtumise otsepilti: Eesti - Rootsi mängu ametlik rahvusvaheline striim asub SIIN!

15:13
14:51

Kindel: Eesti koondis on kohale jõudnud! Meie vollemehed reisisid Rootsi eile ja õhtul tehti saalis ka treening. Nüüd ollakse õige pea valmis alustama mängueelse soojendusega - treenerid on juba igatahes riietusruumist väljunud.

14:51

14:27

Mängupaik Halmstad Arena, paberite järgi 4000 inimest mahutav saal, valmis 2009 aastal ja Rootsi võrkpallikoondis mängis siin esimest korda tunamullu. Saali peamine kasutuseesmärk on siiski veidi teine – nagu punktide vahel kõlavast orelimuusikast saab järeldada, mängitakse siin (jää)hokit!

Pallisaal on üks osa suuremast spordikompleksist ja traditsiooniliste alade kõrvale saavad noored Halmstad Areal kõrval kasutada ka ekstreemspordiparki. Siiski ei ole siia ära mahutatud kõiki maailma spordialasid – näiteks 20rajalise pentangiväljaku kasutamiseks peavad spordisõbrad sõitma linna teise otsa!

14:27
14:21

Kui juba meri jutuks tuli, siis see oli täna hommikul vahune. Sama tormine tõotab tulla ka tänane võrkpallilahing, sest Rootsi koondis näitas avamängus, et kuigi Eesti on favoriit, ei kavatse nad võitluseta alla vanduda. Rootslased võitsid esimeses kohtumises avageimi ja juhtisid lõpufaasis ka kõigis kolmes järgnevas, ent eestlased võitlesid end puhta jonnakusega võidule. Täna kisab publik aga teise meeskonna poolt ja see võib tasavägised geimilõpud võõrustajate poolele kallutada.

Halmstadi reisides sattusin rongis juttu tegema kahe Lundist kahetunnise reisi ette võtnud vollefänniga ja nemad olid avakohtumise mängupildi põhjal igatahes lootusrikkad. Mõlemal mehel oli seljas ka numbrit 8 kandev mängusärk - rootslaste suurim staar Marcus Nilsson tegi Tondirabas algul mis tahtis, ent siis leidis Eesti koondis ta vastu rohtu. Kas ja kui kaua lubatakse 2013. aasta Meistrite liiga tšempionil täna lustida, võib saada määravaks.

14:11

Mis paik see Halmstad on, mille Rootsi võrkpallikoondis oma koduks on valinud? Kui usaldada kõikvõimast Wikipediat, on tegu meie ülemerenaabri suuruselt 20. linnaga, mis asub enamvähem täpselt Göteborgi ja Malmö vahel.

Täna hommikul Kopenhaagenist rongiga siia sõites avanesid aknast tõeliselt maalilised merevaated ja ka Halmstad ise asub rannikul. Kui seda peaks võrdlema mõne Eesti linnaga, siis ringi jalutades jäänud mulje kohaselt oleks kõige parem vaste Pärnu. Mõlemad on jõe- ja sadamalinnad, ent Halmstadis on poole rohkem elanikke – ligi 60 000.

14:01

Tere päevast siit Halmstad Arenalt, kuigi õigem tundub öelda tere hommikust. Heaoluriik Rootsis liigub pühapäeval kõik aegluubis ja sisuliselt ärkas Halmstadi linn alles tund aega tagasi unest.

Täna selgub siin Edela-Rootsis, kes pääseb mängima võrkpalli EM-finaalturniirile Itaalia, Prantsusmaa ja Horvaatiaga. Eestil on täpselt nädal aega tagasi 3:1 võidetud avamängust sees kolmepunktiline edu ehk oktoobrikuise Torino pileti lunastamiseks tuleb täna võita kaks geimi. Kui Rootsi peaks osutuma täna kas 3:0 või 3:1 paremaks, selgitaks EMile pääseja 15 punktini mängitav Kuldne geim.

13:59
Enne mängu

Eesti avamängu 3:1 edu tähendab seda, et lisaks ükskõik millise skooriga saavutatava võidu korral pääseks meie koondis EMile ka 2:3 kaotuse puhul. Kui rootslased võidaksid aga Halmstadis toimuva kohtumise 3:0 või 3:1, järgneks 15 punktini mängitav kuldne geim, mille võitja teenib pääsme marjamaale, kaotajale jäävad aga tühjad pihud.

Eesti võrkpallikoondis on EMil osalenud varem kahel korral, 2009 ja 2011. aastal. Tänavune finaalturniir toimub 9.-18. oktoobrini Itaalias ja Bulgaarias, Eesti - Rootsi mängu võitja läheb B-alagruppi, kus on juba ees ootamas Itaalia, Prantsusmaa ja Horvaatia koondised.