Jalgrattasport

Autsaider Eesti üllatas kodumaa velotuuril vinge sõiduga 

Merili Luuk, 1. juuni 2015, 07:00
Martin Laas.Foto: Aldo Luud
Kui Tour of Estonia ehk Eestimaa velotuuri eel peeti meie noore rahvuskoondise liidriks Prantsusmaa tiimis sõitvat Mihkel Räimi, kerkis esile hoopis teine nimi: Martin Laas. Grupifinišiga lõppenud reedese etapi järel liidrisärgi teeninud Laas kasutas Tartu GP-l kindlat taktikat, mis tõi viienda koha ning kokkuvõttes elu esimese profituuri võidu!

Eestlaste taktika oli tugev – kuigi praktiliselt terve sõidu oli mõni jooksikute grupp eesotsas, ei kippunud maarjamaalased kordagi jooksikute hulka. Selle asemel tehti suurema osa sõidust suure grupi peas kõvasti tööd.

Samal teemal

"Meile üldiselt sobis, et jooksikud olid ees, sest ei pidanud preemiasekundite pärast tõmblema. Ees olid ohutud vennad. Kriitilisem oli teine sprindifiniš, kus grupp tuli kokku," lisas Laas, kes 8. ringil teise koha sprindipunktid võttis. Kuigi noor tartlane üritas ka teist järjestikust etapivõitu saada, oli tänu grupifinišile üldvõit kindlustatud.

"Poisid olid tublid ja suutsime terve sõidu ikkagi asja kontrollida. Oleme noor koondis ning paljud ei uskunud, et suudame sõitu kontrollida. Saime ülesandega hästi hakkama ja jõudsime ilusti finišisse. Olen väga rahul. Oleks võinud võita etapi ka, aga tuuri miinimum ja ühtlasi maksimum sai täidetud," muigas ta.

Kuigi võistlusprogrammi õgvendati ühe päeva võrra, loodab peakorraldaja Indrek Kelk ürituse jätkusuutlikusse. "Pärast kolme aastat oleks naljakas või rumal asi pooleli jätta. Aga lihtne selle asja ajamine pole," rääkis Kelk. Ta lisas, et reedene vahejuhtum, kus hoolimatu autojuht finišisirgel ratturitele ette keeras, andis korraldajatele uue õppetunni. "Olime nüüd valvsamad ja mingeid jamasid rohkem ei juhtunud."

Tartu GP (150 km)

1. Mattia Gavazzi (Amore Vita) 3:28.35

2. Pascal Ackermann (Rad-Net Rose Team) sama aeg

3. Andris Smirnovs (Rietumu-Delfin) sama aeg … 5. Martin Laas sama aeg

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee