Lucie SafarovaFoto: KENZO TRIBOUILLARD
1. juuni 2015, 20:29

FOTOD: Šarapovale šokeeriv kaotus, teised suurfavoriidid võidukad

Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste kaheksandikfinaalis pidi naisüksikmängu tiitlikaitsja Maria Šarapova tunnistama kahes setis 13. asetusega Lucie Safarova (Tšehhimaa) paremust.

Avaringis Kaia Kanepi kohvreid pakkima saatnud Šarapova jäi avasetis kiires lõppes mängus alla 3:7, teise seti kaotas venelanna 4:6.

Raskustes oli ka Serena Williams, kuid maailma esireket suutis siiski endast 11 aastat noorema Sloane Stephensi (WTA 40) üle mängida. Williamsi võidunumbrid olid 1:6, 7:5, 6:3.

Meesüksimängus pääsesid veerandfinaali kõik neli tennisegiganti. Maailma esireket Novak Djokovic alistas prantslase Richard Gasquet' (ATP 21) 6:1, 6:2, 6:3, teine number Roger Federer sai jagu prantslasest Gael Monfilsist (ATP 14) 6:3, 4:6, 6:4, 6:1, kolmas reket Andy Murray võitis prantslase Jeremy Chardy (ATP 45) 6:4, 3:6, 6:3, 6:2 ning "Savikuningas" Rafael Nadal (ATP 7) lõpetas ameeriklase Jack Socki (ATP 37) edutee 6:3, 6:1, 5:7, 6:2. Veerandfinaalis kohtuvadki Nadal ja Djokovic omavahel, Murray vastaseks on David Ferrer ja Federer läheb vastamisi Stanislas Wawrinkaga.