Võrkpall

Pärnu Võrkpalliklubi osaleb tuleval hooajal kõrgetasemelises eurosarjas 

Henry Rull, 5. juuni 2015, 14:17
Pärnu meeskonna peatreener Avo Keel tüüris suvepealinlased Eesti meistri- ja karikatiitlini.Foto: MATI HIIS
Eesti möödunud hooaja vollemeister Pärnu Võrkpalliklubi mängib kaheaastase pausi järel taas eurosarjas.

Suvepealinlased mängisid kaks hooaega tagasi Euroopa tugevuselt kolmandas sarjas Challenge Cup, kus jõuti 16 parema hulka. Seal jäädi kahe mängu kokkuvõttes 0:6 alla Itaalia klubile Latina Andreoli.

Eesti valitsev meister saab tuleval hooajal eurosarjas pidada vähemalt neli matši, sest kui CEV Cup'is langetakse konkurentsist, siis mängitakse vähemalt üks ring (kohtumised kodus ja võõrsil) Challenge Cup'il, kus üleelmisel hooajal 16 parema hulka jõuti.

Tilk rääkis, et ühe eurosarja mänguringi eelarve on 20 000 eurot. Kas Pärnu VK-l on eurosarjas osalemiseks rahaline kate olemas? "Ei ole, tegeleme sellega veel. Linnavalitsusega on kokkulepe, et toetavad meid lisaeelarvest," kostis Tilk, et küllap raha ikka kokku saadakse.

Tegevjuhi sõnul jääb Eesti meistritiitli võitnud meeskonna tuumik täielikult alles, juurde on oodata kahte-kolme mängijat. Pallureid vaadatakse nii Eestist kui välismaalt. "Leedukas [Arnas Rumčevišius] lahkus ehk kindlasti on meil diagonaalründajat vaja," tõi Tilk esile ühe täiendust vajava positsiooni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee