Eesti olümpiaragbi meeskond mängib EMi vutikoondisele 0:7 kaotuse toonud staadionil

Ott Järvela, 5. juuni 2015 18:36
Eesti olümpiaragbi meeskond võistleb nädalavahetusel Bosnia ja Hertsegoviinas toimuval EMi C-divisjoni turniiril.Foto: STANISLAV MOSHKOV
Laupäeval ja pühapäeval alustavad Euroopa 12 kõige nõrgemat ragbiriiki olümpiaragbi EMi C-divisjoni turniir, kus osaleb ka Eesti, kes on eesmärgiks seadnud jõudmise kaheksa parema sekka.

"Kui suudame pääseda veerandfinaali, on võistkond teinud oma tasemel vastava tulemuse. Poolfinaali jõudmine oleks juba eneseületus. Golfi-termineid kasutades, siis veerandfinaal on par ja poolfinaal birdie," sõnab Ragbiliidu peasekretär Ragnar Toompere.

Võistlus toimub Bosnia ja Hertsegoviina linnas Zenica, mis on Eesti spordiajaloos väga oluline koht, sest just seal sai Eesti meeste jalgpallikoondis 2008. aasta 10. septembril oma läbi aegade suurima kaotuse valikmängus, kui 1998. aastal Horvaatia koondise MM-pronksini tüürinud karismaatilise peatreeneri Miroslav Blazevici juhendatud Bosnia ja Hertsegoviina loputas Sinisärke 7:0.

Olgu öeldud, et ragbis poleks 0:7 kaotus üldse häbiasi, sest seitse punkti võib teenida hõlpsalt – palli väravaalasse toimetamise (try) eest teenib võistkond viis ja kui õnnestub try'ga kaasnev vabalöök läbi postide toimetada, lisatakse kontole kaks punkti.

Kui Eesti jalgpallikoondist tabas košmaar Zenica peastaadionil, siis olümpiragbi C-divisjoni EM-võistlused peetakse kõrvalasuval kergejõustikuareenil. Laupäeval toimuval alagrupiturniiril (olümpiaragbi matšid kestavad 2x7 minutit ja neid peetakse päeva jooksul mitu) on vastasteks Liechtenstein, San Marino ja Serbia.

Kokku on alagruppe kolm ning edasi pääsevad iga neliku kaks esimest ja kaks paremat kolmanda koha omanikku. "Poolfinaali jõudmise võimaluse säilitamise jaoks tuleb alagrupis tulla kahe parema sekka, mis loob eelduse saada veerandfinaaliks mängitav vastane," märgib Toompere.

Kui Eesti jõuab poolfinaali ehk nelja parema sekka, mängitakse 2016. aastal juba EMi B-divisjonis, kus mängitakse kohtadele 23.-34. Eesti ei viibi Zenicas kahjuks parimas rivistuses – neli võtmemängija puuduvad vigastuste või muude kohustuste tõttu. Meeskonna valmistasid EMiks ette Pedro Gallardo ja endine Walesi olümpiaragbi meeskonna juhendaja Gwynne Griffiths.