Eesti epeemeeskond jõudis EMil finaali!Foto: Augusto Bizzi
Toimetas Merili Luuk 10. juuni 2015 20:38
Montreux's toimuval EMil jõudis Eesti epeemeeskond koosseisus Sten Priinits, Nikolai Novosjolov, Peeter Turnau ja Marno Allika finaali, kui alistas poolfinaalis tiitlikaitsja Šveitsi lisaajal 42:41! Finaalis tuli siiski tunnistada Prantsusmaa 45:32 paremust. 

Poolfinaalis oli Eesti ja Šveitsi kohtumine tasavägine kuni seitsmenda matšini, mil Eesti jäi Turnau vahetuses kolme torkega taha. Priinitsal oli võimalus viigistada, kuid jäi seegi vahe kahele torkele. Viimases duellis olid eestlased vahepeal isegi nelja torkega taga, kuid kõigest 8 sekundit enne lõppu vähendas Novosjolov vahe ühele ning 5 sekundit enne lõppu viigistas. Lisaaeg tõi Eestile 42:41 võidu ning üle 14 aasta on epeemeeskond taas tiitlivõistluste finaalis!

Kullamatšis aga maailma parimatele, prantslastele vastu ei saadud. Kolme minimatši järel oli seis 10:12, viie järel veel 21:25, kuid siis läks Gallia ekspress eest, enne viimast matši oli seis juba 40:26.

Veerandfinaalis alistas Eesti maailma edetabelis neljandat kohta hoidva Venemaa 45:36. Eestlased domineerisid kohtumist eelkõige tänu kolmandate numbrite Allika ja Turnau tööle, seejuures tõi Allika kahes minimatšis suisa 14 punkti. 

Kaheksandikfinaalis alistati 35:31 maailma edetabelis 6. kohal asuv Saksamaa meeskond. Nii võtsid eestlased revanši aasta tagasi MMil saadud kaotuse eest, mida saad vaadata SIIT.

Tasub meenutada, et viimasel MK-etapil Pariiisis sai Eesti 6. koha, mis tõstis nad maailma edetabelis üle pika aja 16 parema hulka.