See pilt pärineb Fääri saarte novembrikuisest triumfist, aga emotsioon oli ka täna sama ehe.Foto: AFP/Scanpix
13. juuni 2015, 23:50

Soome kaotas taas!

JALGPALLIUNENÄGU: Fääri saared alistasid taas Kreeka (6)

Jalgpalli Euroopa Meistrivõistluste valiksarjas oli täna kavas kaheksa mängu. Kõige šokeerivama tulemuse eest hoolitsesid Fääri saared, kes alistasid teistkordselt Kreeka.

San Marino, Luksemburg ja Kreeka – jalgpallkoondised, kelle Fääri saared on suutnud ühes valiksarjas kahel korral alistada. 2004. aasta Euroopa meister lisandus sinna nimekirja täna õhtul, kui võõrsil jäädi kääbuskoondisele alla 1:2. Mullu sügisel kaotati kodus 0:1.

Tulemuse teeb seda märkimisväärsemaks fakt, et Fääri saarte jalgpallurid olid võitu igati väärt. Kodustaadionil näidati sisukat mängu, ilusaid väravaid ja kuigi Kreeka 84. minuti värav andis hellenitele lootust, ei kaotanud võõrustajad kordagi pead. Eduseisu hoiti suuremate probleemideta lõpuni.

Fääri saarte võit muudab seisu F-alagrupis väga huvitavaks, sest mitte ainult ei tõusnud nad kolme punkti toel mööda Kreekast, vaid selja taha jäeti ka teisipäeval Eestile kaotanud Soome. Meie põhjanaabritele oli nädala lõpp sama kole kui nädala algus, Ungarile jäädi Helsingis alla 0:1.

Teistes tänastes mängudes alistas Poola 4:0 Gruusia (Robert Lewandowski lõi nelja minutiga kaabutriki), Iirimaa tegi 1:1 viigi Šotimaaga, Taani võitis koduseinte toel 2:0 Serbiat, Saksamaa nahutas võõrsil Gibraltarit 7:0 ja Põhja-Iirimaa leppis väravateta viiki Rumeeniaga.

Suurüllatus oli lähedal Jerevanis, kui Armeenia läks Portugali vastu 1:0 juhtima. Cristiano Ronaldo lõi küll poole tunniga kaabutriki, ent Hrayr Mkoyan suutis 72. minutil ühe värava tagasi lüüa. Viimase 20 minutiga võõrustajad kolmanda väravani siiski ei jõudnud.