Alex-Edward RausFoto: Killu Vunk
16. juuni 2015, 13:18

Eestlane tuli jõutõstmises juuniorite maailmameistriks

Eesti jõutõstja Alex-Edward Raus tuli Soomes juuniorite maailmameistriks.Soomes Salos peetud MM-il oli Raus parim kehakaalus -105kg kogusummaga 780 kg. Alex oli tugevaim ka kükis ja lamades surumises vastavalt tulemustega 300 kg ja 190 kg. Rausi on jaoks oli tegu juba kolmanda maailmameistritiitliga.Juuniorite vanuseklassis osales veel Harri Olak, kes saavutas kehakaalus -74 kg kogusummaga 577.5 kg kuuenda koha.

Avatud klassis tuli Siim Rast üliraskekaalus (120+) jõutõmbes kolmandaks tulemusega 342.5 kg. Meie vägilane kogus kolme alaga kokku 895 kg, saades sellega tihedas konkurentsis üheksanda koha. Kaalukategoorias -105 kg sai Rait Sagor kogusummaga 802.5 kg viienda koha. Pronksmedalist jäi teda lahutama konkurentidest raskem kehakaal.

Veel olid eestlastest avatud klassis võistlustules Tiit Saarma (8. koht), Aimar Kuusnõmm (10.), Siim Sammalkivi (11.), Marianna Bogdanova (13.) ja Rait Veski (14.). Lisaks väärtusliku võistluskogemuse saamisele püstitasid Marianna Bogdanova, Siim Sammalkivi ja Rait Veski ka oma kaalukategooria Eesti rekordeid.

Veteranide hulgas hoolitsesid medalite eest Elmar Põldsalu ja Mihkel Laurits. Üle 60aastaste hulgas saavutas Elmar Põldsalu oma esimestel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel kaalukategoorias -59 kg hõbemedali tulemusega 337.5 kg.

Meie kõige vanem aktiivne jõutõstja, 1944. aastal sündinud Mihkel Laurits, võitis kaalukategoorias -105 kg pronksi tulemusega 457.5. Kõige nooremate veteranide, üle 40aastaste hulgas saavutas Peep Päll kaalukategoorias -66 kg 7. koha ja Siret Sügis kaalukategoorias -63 kg 10. koha.