Talisport

Norra treener: Eesti suusatamine võib tagasi pilti tulla 10 aasta pärast (7)

Merili Luuk, 17. juuni 2015 07:00
«Mõni aastat tagasi oli teil seis, kus kaheksa-üheksa suusatajat võis pääseda esikolmekümnesse ja teile see olukord ei meeldinud – tahtsite rohkem. Nüüd pole aga sedagi.» Norra meeste suusakoondise peatreener Trond Nystad Eesti suusatamisest.Foto: Aldo Luud

Norra meeste suusakoondise peatreener, Katrin Šmiguni abikaasa kaksikvend Trond Nystad käis Eesti suusatajatele ja treeneritele Otepääl näpunäiteid jagamas. Norralase arvates peitub edu valem õiges treenimises ning sportlased võiksid vingumise asemel jooksuradadele suunduda.

Eelmine hooaeg lõppes teil väga edukalt – Petter Northug krooniti suusakuningaks, Marit Björgen ja Martin Johnsrud Sundby võitsid Tour de Ski, MMil oli saagiks 14 medalit. Kuivõrd rahul saate ise nende tulemustega olla?

Loomulikult saaks alati paremini. Üldjoontes tegime kõik, mida suutsime, kuigi meil oli haiguste tõttu tagasilööke. Sundby jäi kahjuks MMilt eemale, aga seda ei saa muuta. Loomulikult läks ka naiste teatekuld halbade suuskade taha (muigab, sest Norra koondise määrdepealik on tema kaksikvend, Katrin Šmiguni abikaasa Knut – toim). Loodan, et jätkame sama teed!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.10.2015
Eesti tippsuusatajate viisakas mäss
23.10.2015
Kas Andrus Veerpalu leidis Eesti suusatajatele õige trennimudeli?
17.09.2015
Tants Northugi ümber jätkub: norralane nõuab kohtumist FISiga
14.09.2015
Kuidas reageeriti Petter Northugi eemalejäämisele?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee