Boliivia meeskond.Foto: Reuters / Scanpix
17. juuni 2015, 07:00

Copa America avang kujunes oodatult põnevaks

Jalgpalli Lõuna-Ameerika meistrivõistlustel ehk Copa Americal on alagrupimängud pooleli, ent esimese (positiivse) järelduse võistluse iseloomust saab teha juba praegu – väravaid lüüakse palju!

Kui 2011. aasta Copa America oli väravate osas kidur (26 mänguga tabati 54 korda ehk 2,08 väravat mängu kohta), siis tänavu on starditud hoopis resultatiivsemalt. Enne ööl vastu tänast peetud B-alagrupi teise vooru matše Paraguai – Jamaika ja Uruguai – Argentiina, oli 8 mänguga löödud 22 kolli ehk 2,75 mängu kohta.

Tõeline väravafestival toimus esmaspäeva õhtul mängitud A-alagrupi teises voorus, kus löödi kahes mängus kokku 11 väravat. Esmalt alistas Boliivia 3:2 Ekuadori ja siis tegi võõrustaja Tšiili 3:3 viigi Mehhikoga.

Lisaks väravatele jagub Tšiilis ka üllatusi, sest kindlasti liigituvad nende alla järgmised tulemused: 1) Lõuna-Ameerika ajalooliselt kehvima jalgpalliriigi Venetsueela 1:0 võit mulluse MM-veerandfinalisti Kolumbia üle, 2) 18 aastat Copa Americal võiduta olnud Boliivia 3:2 võit Ekuadori üle, 3) avapoolaja 0:2 kaotanud Paraguai 2:2 viik Argentiinaga.

A-alagrupp: Tšiili – Ekuador 2:0, Boliivia – Mehhiko 0:0, Boliivia – Ekuador 3:2, Tšiili – Mehhiko 3:3. Tabeliseis: Tšiili 4, Boliivia 4, Mehhiko 2, Ekuador 0.

B-alagrupp: Uruguai – Jamaika 1:0, Argentiina – Paraguai 2:2, Paraguai – Jamaika ja Uruguai – Argentiina mängiti ööl vastu tänast. Tabeliseis: Uruguai 3, Argentiina 1, Paraguai 1, Jamaika 0.

C-alagrupp: Brasiilia – Peruu 2:1, Kolumbia – Venetsueela 0:1, Brasiilia – Kolumbia täna, Venetsueela – Peruu homme õhtul. Tabeliseis: Brasiilia 3, Venetsueela 3, Peruu 0, Kolumbia 0.

Veerandfinaali pääsevad kõigi alagruppide kaks paremat ja kaks edukamat kolmanda koha omanikku. Kõikide kohtumiste tulemused ning kajastus sõnas ja pildis igal hommikul sport.ohtuleht.ee