Auto-Moto uudised

VINGE! Rally Estonia starti tuleb EM-sarja üldliider! (1)

Toimetas Ott Järvela, 17. juuni 2015 14:25
Craig Breen sõitmas ERC-sarja etapil Assooridel.Foto: FIA ERC
17.-19. juulil Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel sõidetav Rally Estonia, mis on FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp, võistlejate nimekiri täieneb jõudsalt. Olulise täiendusena saab välja tuua FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste liidrite, Craig Breeni ja Scott Martini lisandumise.

Peugeot Rally Academy, mis kvalifitseerub sarjas tehasemeeskonnana, ridades sõitvad Breen ja Martin on üles antud Peugeot 208 T16 R5 autoga. Hetkel on nende edu sarjas teisel kohal oleva Kajetan Kajetanowiczi ees 14 punkti.

Samal teemal

Breenile pole see esimene kord Eestis startida, 2011. aastal osales ta auto24 Rally Estonial koos Gareth Robertsiga Ford Fiesta R2 autoga ja nende tulemuseks oli oma klassi teine koht. Samal aastal tuli Breen WRC Academy võitjaks, edestades napilt Egon Kauri. Vanad konkurendid kohtuvad tänavu taas Rally Estonial, Egon Kaur koos Annika Arnekiga stardivad N4 klassi Mitsubishi Lancer EVO 9'ga.

Kirjas on ka kaheksakordne Soome meister Juha Salo, kelle kaardilugejaks on Marko Salminen ja autoks Peugeot 208 T16 R5. Aasta alguses FIA ERC etapil, Liepaja rallil Craig Breeni järel teise koha saanud ja ERC2 klassi võitnud Siim Plangi ja Marek Sarapuu on samuti Rally Estonia võistlejate nimekirjas ja tänavu head kiirust näidanud Plangi on kindlasti üks soosikuid omas klassis.

Põnev on vaadata, millist kiirust suudab näidata Soome tulevikumees Teemu Suninen, kes kuulub Toyota Motorsport juuniorprogrammi ja on üks sõitjatest, kes testib Toyota Yaris WRC'd, millega Toyota Motorsport plaanib 2017. aastal naasta autoralli MM-sarja. Eestis sõidab ta Skoda Fabia S2000 autoga ja kaardilugejaks on suurte kogemustega Mikko Markkula. Neil on värskelt kirjas WRC3 klassi etapivõit Sardiinia rallilt.

Tänavune Rally Estonia on ka FIA ERC Junior etapiks ja noorsõitjate sarja liiderduo Emil Bergkvist-Joakim Sjöberg (Opel Adam R2) ning Chris Ingram-Gabin Moreau (Peugeot 208 R2) on juba võistlejate nimekirjas. Selles klassis on tänavu konkurents olnud väga tihe ja kindlasti lisavad nii Eesti kui Läti kiired noorsõitjad sellesse põnevust juurde.

Rally Estonia sõidetakse 17.-19. juulil Tartus, Elvas ja Lõuna-Eestis teedel. Tegu on FIA ERC autoralli Euroopa meistrivõistluste etapi ning FIA European Historic Sporting Rally Championship sarja etapiga.

Samal teemal

13.06.2015
Egon Kaur andis Rally Estonia eel tormihoiatuse
02.06.2015
Rally Estonia stardirivi täienes kahe kiire sõitjaga
01.06.2015
Kohalik ralliäss stardib Rally Estonial võimsa masinaga
30.05.2015
Kes istub Rally Estonial rooli taha – Karl Kruuda või ta kaardilugeja?