Ksenija Balta sai kaugushüppes 6.40-ga 3. koha.Foto: ALDO LUUD
Kergejõustik
21. juuni 2015, 21:00

Kergejõustikukoondis jäi esiliigasse püsima! (6)

Võistkondliku kergejõustiku EMi esiliiga jõuproovil Kreekas Heraklionis tõusis Eesti koondis teise võistluspäevaga Leedust ettepoole ja jäi esiliigasse püsima! Suure töö tegid ära odaviske isikliku rekordiga 82.67 võitnud Tanel Laanmäe ja 4x400 m teatejooksus Eesti rekordi püstitanud meeskond.
21:00

Eesti tõusiski enne kaht viimast ala, 4x400 m teatejooksu Leedust poole punktiga ette!

20:53

Superliigasse tõusevad Tšehhi, Kreeka ja Holland.

20:52

Ja selgus käes: Eesti teatemeeskonnale 5., Leedule 11. koht. Eesti edestab kokkuvõttes Leedut 1,5 punktiga, saab 10. koha ja jääb EMi esiliigasse püsima!

20:47

4x400 meetri jooksu ametlik Eesti rekord on 3.06,07.

20:35

Eesti meeskond (Rivar Tipp, Marek Niit, Rauno Künnapuu, Rasmus Mägi) võidab oma teatejooksu Eesti rekordiga (esialgne aeg 3.06,09)! Leedu on viies. Naistest olime leedulannadest viie koha võrra tagapool. Seega peab teisest meeste jooksust mõni võistkond mahtuma meie ja Leedu vahele ning siis edestame siin ise leedulasi vähemalt viie kohaga, teeme naiste kaotuse tasa ja jääme kokkuvõttes esiliigasse püsima!

20:18

20:00

Tanel Laanmäe võitis odaviske viimasel katsel saavutatud 82.67ga! See tähendas mitut kõva kärbest ühe hoobiga: esikohta, isiklikku rekordit ja ka MM-normi! Laanmäe senine mark 81.96 oli visatud juba kuus suve tagasi. Ta on Risto Mätase kõrval teine MM-normi täitnud Eesti odaviskaja.

19:52

Enne kaheksat viimast ala jäi Eesti 10. kohal asuvast Leedust 13,5 punkti kaugusele. Paljuvõitu, et seda tasa teha ja väljalangemisest pääseda.

19:51

Lõppenud on ka naiste kõrgushüpe, kus Eleriin Haasile andis 1.80 9. koha.

19:50

Meie suuremaid lootusi Ksenija Balta saab kaugushüppes 6.40-ga 3. koha. Kaks esimest on Karin Melys Mei (Türgi) 6.56 ja Haido Alexouli (Kreeka) 6.43-ga.

19:11

200 m jooksu tulemused: naistest Maris Mägi 23,88 ja 4., meestest Marek Niit 21,27 ja 7. koht.

18:51

Leedu, Eesti ja Läti peavad tagumises kolmikus kui omalaadset Balti matši, mille võitja saab seekord mitte karika, vaid jääb neist ainsana esiliigasse. Praegu on Eesti jätkuvalt eelviimane, Leedust tagapool.

Kaur Kivistik tuli 3000 m takistusjooksus teiseks (8.46,81). Martin Kupperi kettaheite 59.36 (4. koht) oli selge pettumus. Kolmikhüppes oli Jaanus Uudmäe 15.54-ga 6., teivashüppes Ramo Kask 4.70-ga 8. ja 800 m jooksus Raimond Valler 1.50,65-ga 9. 110 m tõkkejooksus sai Keiso Pedriks nulli.

Naiste seas on Eesti vahepeal saanud kaks viimast kohta: Kelly Nevolihhin 1500 meetris (4.45,06) ja Karmen Veerme 100 m tõkkejooksus (15,50).

17:53

Esimesed tulemused: Kati Ojaloo tõi vasaraheites 62.33ga tublid 4. koha punktid, kuulitõukes oli Anu Teesaar 14.57ga kümnes.