Auto-Moto uudised

Markko Märtini meeskonna masinaga sõitvad eestlased sihivad koduse rallikalendri kõige kõvema võistluse esikohta 

Toimetas Henry Rull, 25. juuni 2015 17:58
Markko Märtin.Foto: JOOSEP MARTINSON
Rally Estonia, Euroopa autoralli meistrivõistluste (ERC) kuuenda etapi, võistlejate nimekirja on lisandunud kaks Eesti ekipaaži, kes tulevad starti Markko Märtini MM-Motorsport meeskonna Ford Fiesta R5 autodega.

Kui Raul Jeets-Andrus Toom teevad 17.-19. juulil Tartus, Elvas ja Lõuna-Eesti teedel sõidetaval rallil oma kolmanda tänavuse stardi ERC sarjas, siis MM-sarjas WRC2 klassis võistlevad Sander Pärn-James Morgan stardivad tänavu selles sarjas esmakordselt. Lisaks neile on MM-Motorsport meeskonna masinaga stardis Radik Shaymiev-Maxim Tsvetkov.

„Tänavu on jah läinud nii, et oleme sõitnud talvel Lätis ja siis Iirimaal asfaldil. Meie viimane start kruusal oli eelmise hooaja lõpus Lätis. Teeme enne Rally Estoniat Eestis testi ja osaleme Võrumaal peetaval rallisprindil, mis on meile heaks ettevalmistuseks. Rally Estonia on meie jaoks aasta tippsündmus ning tegemist on suurepärase korraldusega võistlusega. Tänavuse hooaja plaanide hulka kuuluvad meil veel ERC-sarjas Küprose ja Kreeka rallid ning üks võistlus asfaldil, ilmselt Šveitsis," sõnas Jeets.

Sander Pärn ja James Morgan olid eelmise aasta Rally Estonia kiireimad kaheveoliste autode klassis. Möödunud aastal võitsid Pärn-Morgan MM-sarjas sõidetud Drive DMACK Fiesta Trophy, mille auhinnaks 7 etappi MM-sarja WRC2 klassis M-Sport meeskonna Ford Fiesta R5-ga.ERC sarjas osalevad nad tänavu esimest korda, enne seda on nad Fiestaga kihutanud kolmel MM-rallil: Portugal, Sardiinia ja Poola.

„Rally Estonial osalemine on iga sõitja jaoks tähtis. Meie jaoks tähendab see, et Euroopa autoralli tippsündmus toimub meie kodus ja saame siin tänu headele toetajatele osaleda maailmatasemel MM-Motorsport meeskonna koosseisus. Kindlasti tahame siin näidata väga head kiirust ja lõpetada ralli ilma suuremate probleemideta, mis annab hea tunde enne Soome MM-etappi. Minu kaardilugeja James Morgan on Eestist ja Rally Estoniast suures vaimustuses ja tema unistuseks on olla esimene britt, kes Rally Estonia võidab," rääkis Sander Pärn.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee