Levadial kulus Tartust kolme punkti võtmiseks parasjagu närvirakke.Foto: ALAR TRUU
26. juuni 2015, 22:40

Täiendatud kell 22.36 mänguga Tulevik - Kalju!

Tulevik (võitis Kaljut) tegi seda, mille Tammeka (napp kaotus Levadiale) tegemata jättis (2)

Pärast mitme nädala pikkust pausi jätkusid Eesti jalgpallimeistrivõistlused 16. vooru mängudega. Tänastes esimestes kohtumistes sai Tallinna Levadia Tartus läbi häda 3:2 jagu sealsest Tammekast, Tallinnas võitis Infonet Narva Transi 3:0. Ning hilisõhtul tegi Viljandi Tulevik kodus seda, mille Tammeka tegemata jättis - alistas senise liidri Nõmme Kalju 1:0!

Kalju ei saa tuleval nädalal eurosarja rahuliku südamega minna, sest mulkide kaitset ei suudetudki lahti muukida. Teise poolaja lõpu eel põrutas Hidetoshi Wakui karistuslöögi latti, millele Tulevik kohe väravaga vastas! Protokolli kanti 80. minut ja autoriks Roger Teor. Kalju ainus positiivne hetk oli aprillis raske põlvevigastuse saanud Vladimir Voskoboinikovi naasmine väljakule.

Samuti eurosarjas startiv Levadia ei andnud seal mängukeeldu kandvat põhiväravavahti Sergei Pareikot tänaseks kohtumiseks üldse üles, postide vahele asus Priit Pikker. Juba 6. minutil asuti Ingemar Teeveri väravast juhtima, kuid totaalsele ülekaalule vaatamata ei suudetud poolajaks edu suurendada.

Teisel poolajal kasutasid hoopis tartlased Levadia kaks eksimust ära (49. Rasmus Tauts, 64. Martin Hurt), kuid ei pidanud viigi peal pikalt vastu, sest Levadia lõi paari-kolme minuti möödudes uue juhtvärava (52. Pavel Marin, 66. Siim Luts) ja pääses ehmatusega.

Infoneti ja Transi mängus püsis skoor pikalt mullil, kuni 74. minutil avas Deniss Malov skoori. Lõppseisu vormistasid 89. ja 90+1. minutil Ermal Hajdari ja Jevgeni Harin.

Tabeliseis: Levadia 35 punkti (16 mängust), Kalju 33 (16), FC Flora 31 (15), Infonet 29 (16), Sillamäe Kalev 27 (15), Trans 19 (16), Tulevik 18 (16), Tammeka 11 (16), Pärnu 9 (15), Paide 8 (15).