Korvpall

New Yorgi uus vihavaenlane tegi Baltikumi korvpalli ajalugu (1)

Henry Rull, 27. juuni 2015 07:00
Ahastus: New York Knicksi fännid ei suutnud uskuda, et nende lemmikklubi just Porzingise valis. Foto: Twitter

19aastane korvpallur Kristaps Porzingis tegi möödunud öösel ajalugu – lätlasest sai Baltikumi läbi aegade kõrgeim ­valik NBA draft’is.

Sadamalinnas Liepajas sündinu valiti kunagise hiiu New York Knicksi poolt neljandana, kuigi vahepeal spekuleeriti, et Porzingis võetakse lausa esimese kolme seas. Sellest hoolimata tegi lätlane ajalugu, ületades leedulase Jonas Valanciunase rekordi – Toronto Raptors valis keskmängija 2011. aastal viiendana. Olgu öeldud, et ainsa eestlasena NBAs mänginud Martin Müürsepp võeti 19 aastat tagasi Utah Jazzi poolt draft’i 25. mängijana.

Hoolimata sellest, et Porzingis on veel toores talent, pole kahtlustki, et mõned tema oskused on juba NBA tasemel. Näiteks viskamine – 216cm pikkune lätlane on täpse käega nii kauellest, et Porzingis on veel toore talent, pole kahtlustki, et mõned tema oskused on jgelt kui lähedalt. Lisaks kiidetakse Porzingise intelligentset ja agressiivset mängu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.07.2015
HEA UUDIS EESTILE: NBA drafti 4. valik Kristaps Porzingis EMil ei mängi!
29.06.2015
Teadaolevalt ainsa eestlasena 216cm pikkuse NBA drafti neljanda valiku Kristaps Porzingisega koos mänginu: nooruses pidi ta tagamehena mängima
27.06.2015
Kas Kristaps Porzingis saab EMil (Eesti vastu) mängida?
26.06.2015
Miami Heat armastab pärast eilset Michael Jordanit ehk NBA drafti suur kokkuvõte

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee