U18 korvpallikoondis jaanuarisFoto: MATI HIIS
27. juuni 2015, 21:07

U18 korvpallikoondis kaotas Rootsile

Eesti U18 korvpallikoondis kaotas Kilingi-Nõmmes peetud maavõistusmängu Rootsi eakaaslastele 65:77.

Eesti alustas kenasti, juhtides avaveerandi järel 18:16. Kuid kohe teisel veerandil läksid mänguohjad Rootsi kätte ning jäid sinna sisuliselt lõpuni. Rootsi võitis teise veerandi 21:14 ja kolmanda 18:13. Sellega oli neljandaks veerandiks antud rootslastele kümnepunktine edu.

Lõplik vahe oli küll suurem, kuid viimase veerandi 6-8-punktiline (3.37 enne lõppu nt 59:66) kaotusseis polnud tegelikkuses sugugi lootusetu. Lõpusekundil tabas Samuel Berkelundi kaugviske, mis Rootsi edu suuremaks vormistas.

Rootsi võitis laua 41-24, korvisöödud 16-10, pallikaotusi meil 12, Rootsil 14. Kahepunktivisked 40 vs 52 %, kolmesed 27 vs 33 % ning vv 82 vs 53 % (meil 22/18). Visetest ehk veel niipalju, et kui Eesti tabas mängust 22 viset, siis Rootsi 32. Kõik kolm tabanud kaugviset kirjutati Robert Valge kontosse.

Kregor Hermet tõi Eesti koondise edukaimana 17+4 lp, Robert Valge 13+2 rs, Ron-Arnar Pehka 8 p, Ken Kuber 6 p, Siim-Markus Post 6+4+3, Madis Soodla 4+6 lp ja Ivalo Pajumets 4 p. Mõne põhitegija punktiline panus jättis soovida. Madis Sodla tabas väljakult 6/2, varasuvel seljahädaga maadelnud Taavi Jurkatamm täna 8/0.

Rootsi poolel viskas John Brändmark 16 ja Samuel Berkelund 12 silma.

Nagu koondise peatreener Rait Käbin reedel Basket.ee-le lausus, on selle koondise üheks kindlaks kitsaskohaks allajäämine pikkuses. Koosseisus on vaid kaks noormeest üle kahe meetri ja nemadki jäävad sinna 205 peale. Nagu tänane kohtumine näitas, oli lauas sestap ka tõsiseid probleeme.

Koondised on teistkordselt vastamisi homme kell 11:30. B-divisjoni EM-finaalturniiri U18 koondise jaoks algab 23. juulil Austrias.