Paide purustas Pärnu ja kerkis tabeli põhjast

Toimetas Mart Treial, 27. juuni 2015 22:39
Vjatšeslav ZahovaikoFoto: ALAR TRUU
Eesti jalgpallimeistrivõistluste 16. vooru viimases mängus purustas Paide 4:1 linnameeskondade duellis neile külla sõitnud Pärnu ja kerkis väljalangemistsoonist välja.

Tasavägiselt alanud, kuid väravatesajus lõppenud kohtumise väravakraani avas 43. minutil Paide poolkaitsja Ats Sillaste. Järgnenud teist poolaega ei osanud Marko Lelovi juhendatav Pärnu meeskond ilmselt halvimaski unes näha.

54. minutil suurendas Vjatšeslav Zahovaiko efektse ülepuusalöögiga Paide eduseisu kaheväravaliseks. Kui avaringis suutis Pärnu 0:2 kaotusseisu viigiks triikida, siis täna lasti Lauri Varendi ja Jasper Uwaegbulamil Paide lausa 4:0 ette viia, enne kui Envar Lauter lõpu eel Pärnu auvärava lõi.

Paide võit tähendab aga seda, et pikalt tabeli põhjas virelenud järvamaalased kerkisid lisaks Pärnule mööda ka Tartu Tammekast ning pääsesid vähemalt mõneks ajaks väljalangemistsoonist.

Tabeliseis 16 vooru järel: Levadia 35 punkti, Flora 34, Kalju 33, Infonet 29, Sillamäe 27, Trans 19, Tulevik 18, Paide 11, Tammeka 11, Pärnu 9.

29.05.2015
Marko Kristali luureandmed – Levadia eurovastane mängib väga tüüpilist briti jalgpalli
27.05.2015
Igor Dudarevi keskringist löödud värav ei päästnud Sillamäed kaotusest, Kalju langetati kolmandaks
26.05.2015
Tulevik (võitis Kaljut) tegi seda, mille Tammeka (napp kaotus Levadiale) tegemata jättis