Dina Ellermann ratsul Landy's Akvarel.Foto: Külli Tedre
28. juuni 2015, 14:46

MAJESTEETLIKUD PILDID | Ruilas selgitati Eesti meistrid koolisõidus (2)

Ruilas peeti täna harrastajate, noorte ja seenioride klassi koolisõidu II osavõistlused, kus sõideti küre. Dina Ellermann saavutas esikoha ka täna ja tuli seenioride klassi Eesti meistriks juba neljandat aastat järjest.

Dina Ellermann (Tondi RSK) ja Landy's Akvarel said kahe osavõistluse peale kokku koondtulemuseks 139,958. Tänases küris skoorisid nad suurepärase tulemuse 71,458 protsenti. Hõbemedal riputati kaela Marika Vunderile (Audruranna RSK) hobusel Orlando koondtulemusega 122,975. Mainimisväärt on fakt, et Orlandol on turjal juba 19 aastat. Tänase osavõistluse arvestuses oli võistluspaar kolmas, tulemusega 60,375%. Pronksmedali ja tänase sõidu teise koha võitis Age Luha (RSK Toominga) hobusel Diamond in Black vastavalt tulemustega 120,834 ja 62,167%. Neljas nii küri kui EMV arvestuses oli Diana Pruks (RSK Toominga) hobusel Royal Pokemon, nende tulemuseks 59,833% ja 116,166.

Käesoleval aastal tõsteti Eesti Meistrivõistluste seenioride tase Grand Prix tasemele. Seetõttu ei olnud ka nüüd osalejaid nii arvukalt ja protsendid polnud nii kõrged. Näiteks Age Luha ja Diamond in Black sõitsid oma elu esimese Grand Prix, olles seda harjutanud vaid loetud päevad. Diana Pruks osales Dina Ellermanni teisel hobusel Royal Pokemon, kellega sai koos harjutada vaid kolm päeva.

Noorte koolisõidu Eesti meister 2015 on Marii - Heleen Raidmets (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets). Ponil Rokit saavutati koondtulemuseks 134,355, samuti võitsid nad tänase küri tulemusega 69,750%. Hõbemedali väärilise tulemuse sõitis välja Madli Katriin Tauts (Tondi RSK) hobusel Faksas koondtulemusega 121,815. Pronksmedali omanikuks sai eelkõige takistussõitjana tuntud Tondi RSK esindaja Meriel Isok teenekal Palladionil, kelle kohta on öeldud, et see hobune ratsanikku juba naljalt ilma medalita ei jäta. Tänase osavõistluse arvestuses olid Isok ja Palladion teisel kohal tulemusega 62,167%. Küri arvestuses tuli kolmandale kohale Evelin Rattus (Tondi RSK) hobusel Helanas tulemusega 62,125%, nende koondtulemuseks120,809.

Harrastajate meistrivõistluste arvestuses sai kuldmedali Jekaterina Rastoštšenkova (RSK KRT) hobusel Dana Delany. Sama paar võitis ka tänase küri, saades tulemuseks 72,125%, kokkuvõtteks jäi nende tulemuseks 144,847. Hõbeda sai Grethel Rüütsalu (RSK KRT) hobusel Rimbaud lõpptulemusega 134,042. Paar oli küris neljandal kohal 65,375 protsendiga. Pronksi võitsid Maria Peterson (Tartumaa RSK) ja Rüütel skoorides 132,680. Ka küri arvestuses olid nad kolmandal kohal tulemusega 65,958%. Küri arvestuses tuli teiseks Ülle Voolaine (Nõo RK) hobusel Hilton tulemusega 67,167%.