Spordivaria

Judokad said Bakuus kamba peale 2 võitu. Miks nõnda vähe? 

Ville Arike, 29. juuni 2015 07:00
Juhan Mettis noppis Bakuus ühe võidu, kuid seejärel maailma edetabeli seitsmendale mehele vastu ei saanud. Foto: ALDO LUUD

Bakuus peetud Euroopa mängudel oli nii mõnelgi alal teistest suurem kaal, sest välja mängiti ka EM-medalid. Ühel niisugustest aladest, judos, piirdusid Eesti matimehed seitsme peale kahe võiduga. Miks nõnda vähe?

Esimesest ringist pääsesid edasi vaid raskekaallane Juhan Mettis ja kehakaalus kuni 81 kg Jevgeni Salejev. Siis tõusis nendegi ees tee püsti – nagu kõigil teistel juba avamatšis. "Euroopa judo keskmine tase on praegu päris kõrge ja ühtlane. Valmistume igaks võistluseks ja püüame saavutada parimat, paraku ei luba meie tase stabiilselt esineda," tõdes Eesti koondise peatreener Aleksei Budõlin.

Tõsi, igal võistlusel ei jää tulemused nõnda nukraks nagu nüüd Bakuus. Näiteks kehakaalus kuni 100 kg asub Grigori Minaškin jooksvas tabelis viimasel Rio olümpiale viival kohal (maailma edetabelis on 41.). Tal on kirjas 3. koht Minski turniirilt ning 9. kohad veel neljalt võistluselt. Kahju, et kõige madalamalt koteeritavatest võistlustest neli korda enam punkte andvalt EMilt lisa ei tulnud, sest Minaškin pidi tunnistama portugallase Jorge Fonseca paremust.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee