KOLM LÕVI: Inglismaa jõudis jalgpalli MMil kolmandat korda poolfinaali – 1966 ja 1990 tegi seda meeskond, 2015 naiskond. Foto: Rich Lam/AFP
29. juuni 2015, 07:00

Inglismaa naised näitasid meestele ette, kuidas MMil jalgpalli mängida (3)

Inglismaa jalgpallikoondis mängis viimati MMi poolfinaalis veerand sajandit tagasi. 1990 kaotati penaltitega Lääne-Saksamaale. Pikk ootus on nüüd lõpetatud, aga mitte Wayne Rooney & Co, vaid neist mitusada korda vähem teenivate naiste poolt.

Vaevalt jõudis Vancouveris kõlanud lõpuvile kuulutada 54 027 pealtvaataja pettumuseks Inglismaa naiskonna (hüüdnimeks Lionesses ehk Emalõvid) 2:1 võitu MMi korraldaja Kanada üle, kui udusel Albionil hakati võrdlema paljukirutud meeste rahvuskoondise liidrite ja äsja suurepärase jalgpallielamuse pakkunud naiste palganumbreid.

Inglismaa naiskonnas teenib parimat palka kapten Steph Houghton, kellele Manchester City maksab aastas umbes 50 000 eurot, mis on Manchesteri keskmisest palgast 33% kõrgem summa.