Kaia KanepiFoto: MATI HIIS
29. juuni 2015, 20:00

Kontaveit kaotas 2:6, 1:6, Kanepi 1:6, 4:6!

NII SEE JUHTUS | Kanepi jäi rongi alla, Kontaveit kaotas niisama ehk eestlaste jaoks on Wimbledon lõppenud (14)

Anett Kontaveit pidi Wimbledoni Suure Slämmi turniiri avaringis tunnistama 23. asetusega Viktoria Azarenka paremust 2:6, 1:6. Kaia Kanepi kaotas maailma 130. numbrile Su-Wei Hsiehile 1:6, 4:6.
19:57

Mida siis tänase tennisepäeva kokkuvõtteks öelda?

Et Anett Kontaveit Viktoria Azarenkale alla jääb, võis naiste hetketaset arvestades oodata. Meie piiga mängis oma mängu kenasti ära, endine maailma esinumber oli lihtsalt parem.

Kaia Kanepi allajäämine Su-Wei Hsiehile, eriti eestlanna mäng avasetis oli aga tõeline õudusunenägu. Kuigi teises setis jäi tennisiste lahutama vaid üks murtud sett, võib kaotust südamerahuga nimetada rongi alla jäämiseks - Kanepi ei jõudnud kordagi Hsiehi servil murdepallinigi!

19:52

Mängu statistika:

19:49

Kanepil pole võimalustki! Hsieh võidab oma servigeimi kuivalt ja sellega ka kogu mängu 6:1, 6:4! Eestlaste jaoks on Wimbledoni turniir lõppenud!

19:46

Hsiehil on kaks matšpalli, aga Kaia kaitseb need ära. 4:5 Kas nüüd või mitte kunagi peab see murre tulema.

19:41

Praegu seda ei tule. 3:5 Kas Kanepi saab veel ühe šansi?

19:38

3:4, aga Kanepil on vaja jätkuvalt vastane murda!

19:36

Seis on Hsieh pallingul kaks korda 40:40, aga Kanepi pole matši jooksul omanud veel ühtegi murdepalli. Vastane saab geimi lõpetuseks hakkama lihtsalt geniaalse löögiga ja Kanepi on taga 2:4.

19:30

Kanepi jääb oma servil 0:40 taha ja on kange tunne, et selle mängu võib küll lõppenuks kuulutada.

Aga järgmised viis punkti tulevad eestlannale ja veel on lootust! 2:3

19:26

1:3

19:22

Kanepi näeb roppu moodi vaeva ja tulemuseks on selle seti esimene geimivõit. 1:2

19:19

0:2. Kanepi mängu kirjeldamiseks ei ole lihtsalt sõnu. Vähemalt mitte eetrikõlbulikke sõnu.

19:16
Viljar Voog

Kanepilt geimi lõpetuseks topeltviga - teise seti alguseski jääb ta kohe kaotusseisu! 0:1

19:14

21 minutiga! Kaia Kanepi saab avasetis maailma 131. reketilt ülikiire koslepi 1:6!

19:10

Kanepil ka ei vea: 40:30 eduseisul virutab Hsieh palli täie hooga võrku, kust see põrkab, potsti, meie piiga väljakupoolele. Edasine on juba vormistamise küsimus. 1:5

19:05

Vastane liigub väljakul märgatavalt paremini kui Kanepi ja hetkel saab meie tennisist kõvasti nuuti. 1:4

19:04

Jama lugu! Kanepi on oma servil püstihädas, kohtunik kingib teisel murdepallil eestlannale veel ühe võimaluse, ent ta tasub selle eest topeltveaga. 1:3

18:57

See käis küll kähku. 1:2 Kanepi taga.

18:55

Enda servil on Kanepi kindel. 1:1

18:53

Ja Hsieh kasutab Kanepi pakutud võimaluse ka ära. Kanepi eksis mitu korda palli tagasi lüües, aga muidu peaks ta mängutasemelt vastasest üle olema.