VÕITLEB: Anett Kontaveit mängus Viktoria Azarenkaga. Nagu tabloo näitab, on seis 2:2 ja kõik veel ees. Foto: AFP
30. juuni 2015, 07:00

Kanepi ja Kontaveiti teekond Wimbledonis lõppes kiirelt (1)

Wimbledon on koht, kus Eesti parim tennisist Kaia Kanepi on jõudnud kahel korral kaheksa parema sekka ning pidas viis aastat tagasi mälestusväärse veerandfinaali Petra Kvitovaga. Nüüd tuli igasuguse vastuvõimaluseta tunnistada maailma 131. reketi paremust.

Esimene ring jäi ka wild-card’iga põhiturniirile pääsenud Anett Kontaveiti laeks, kuid 19aastane tulevikulootus püüdis endisele maailma esireketile Viktoria Azarenkale (Valgevene) vastu hakata. Seisuni 2:2 mängiti tasavägiselt, siis tuli sekka üks 22-löögine pallivahetus, mille järel tundus, et eestlannal tõmbas korraks hinge kinni. Enamat polnud kogenud vastasele vaja – 2:6, 1:6.

Kanepi aga kaotas taivanlannale Su-Wei Hsiehile esimese seti 19 minutiga 1:6 ning kui teises setis oli oma servil seis 1:3, 0:40, näis, et tuleb kiire ja valutu lõpp. Kanepi suutis oma järelejäänud servigeimid siiski võita, kuid mängu tagasi tulemiseks sellest ei piisanud – 1:6, 4:6.