Auto-Moto uudised

Kes istub Rally Estonial rooli taha – Karl Kruuda või ta kaardilugeja? (1)

Toimetas Sander Jürjens, 30. juuni 2015 13:28
Karl Kruuda - Martin JärveojaFoto: Andre Lavadinho/@World
17.-19. juulil sõidetava Rally Estonia osalevad Karl Kruuda – Martin Järveoja veel mõtlemad, kumb Järveoja kodulinnas Elvas rooli taha istub.

"See on meie jaoks aasta üks olulisemaid sündmusi, kui saame sõita kodustel ja väga headel teedel, millel võistlemine on puhas nauding. See atmosfäär, mis auto24 Rally Estonia ajal Lõuna-Eestis on, on väga mõnus. Sõbrad, toetajad, fännid ja kiired konkurendid, kõik on kohal. Tänavu on meie jaoks oluline ka see, et üks katse toimub Elva linna tänavatel, mis on minu kaardilugeja Martini kodulinn. Me pole veel lõplikult paika pannud, kas Elva linnakatsel istub roolis tema või mina, sest ta teab Elva tänavaid kindlasti paremini kui mina. Igal juhul ootame suure põnevusega autosporti ja meelelahutust täis nädalat Lõuna-Eestis ning on selge ka see, et ilma võidumõteteta me starti ei tule," räägib Kruuda.

Kruudale ja Järveojale on see esimene tänavune start FIA ERC sarjas, autoralli MM-sarjas on nad tänavu teinud kaasa kaks rallit, Portugal ja Sardiinia. Mõlemal rallil oli neil probleeme, kuid vaatamata sellele suudeti näidata head kiirust ja saada kirja ka katsevõite. Kindlasti soovitakse enne Rally Estoniat sellel nädalavahetusel sõidetaval Poola MM-rallil näidata head kiirust ja kõrget kohta WRC 2 klassis.

Osalejate nimekirjas on hetkel 84 meeskonda ja kuigi eelregistreerimise tähtaeg sai täis esmaspäeval, võib lisanduda veel sõitjaid.

Samal teemal

07.07.2015
Rally Estonia kodused tähed tuuakse neljapäeval publiku ette
02.07.2015
Rally Estonia stardirivi täienes kahe kiire sõitjaga
01.07.2015
Kohalik ralliäss stardib Rally Estonial võimsa masinaga
30.06.2015
Kruuda poleks esimene ralliäss, kes kaardilugeja rooli pistnud