Karl Kruuda - Martin JärveojaFoto: Andre Lavadinho/@World
Toimetas Sander Jürjens 30. juuni 2015 13:28
17.-19. juulil sõidetava Rally Estonia osalevad Karl Kruuda – Martin Järveoja veel mõtlemad, kumb Järveoja kodulinnas Elvas rooli taha istub.

"See on meie jaoks aasta üks olulisemaid sündmusi, kui saame sõita kodustel ja väga headel teedel, millel võistlemine on puhas nauding. See atmosfäär, mis auto24 Rally Estonia ajal Lõuna-Eestis on, on väga mõnus. Sõbrad, toetajad, fännid ja kiired konkurendid, kõik on kohal. Tänavu on meie jaoks oluline ka see, et üks katse toimub Elva linna tänavatel, mis on minu kaardilugeja Martini kodulinn. Me pole veel lõplikult paika pannud, kas Elva linnakatsel istub roolis tema või mina, sest ta teab Elva tänavaid kindlasti paremini kui mina. Igal juhul ootame suure põnevusega autosporti ja meelelahutust täis nädalat Lõuna-Eestis ning on selge ka see, et ilma võidumõteteta me starti ei tule," räägib Kruuda.

Kruudale ja Järveojale on see esimene tänavune start FIA ERC sarjas, autoralli MM-sarjas on nad tänavu teinud kaasa kaks rallit, Portugal ja Sardiinia. Mõlemal rallil oli neil probleeme, kuid vaatamata sellele suudeti näidata head kiirust ja saada kirja ka katsevõite. Kindlasti soovitakse enne Rally Estoniat sellel nädalavahetusel sõidetaval Poola MM-rallil näidata head kiirust ja kõrget kohta WRC 2 klassis.

Osalejate nimekirjas on hetkel 84 meeskonda ja kuigi eelregistreerimise tähtaeg sai täis esmaspäeval, võib lisanduda veel sõitjaid.