Jalgpall

NII SEE JUHTUS | Põhja-Iirimaa poolamatööridest meistrid raksatasid väravaraame, kuid Levadia pääses viigiga  (4)

Õhtuleht.ee, 30. juuni 2015 23:35
Levadia mehed raiskasid paar head võimalust, kuid seda tegid ka vastased.Foto: Eero Vabamaegi
Eesti viimase kahe hooaja meister Tallinna Levadia alustas Meistrite liiga esimest eelringi, kui Belfastis tehti kohaliku Crusadersiga, mis koosneb poolamatööridest, 0:0 viik. Korduskohtumine toimub 7. juulil Tallinnas.
23:35

Õhtuleht tänab kõiki jälgijaid, head ööd!

23:35

JA SELLEGA ON MÄNG KA LÄBI! Levadia naaseb Põhja-Iirimaalt väravateta viigiga, kuigi täna oleksid võitu rohkem väärinud võõrustajad. Samas on Levadial kõik võimalused teise eelringi pääsemiseks veel olemas.

23:34

Ja taas ohustab Levadia! Sedakorda sooritab pealelöögi Kruglov, kuid taas on O'Neill valvel. 

23:33

Kaimar Saag! (Endine) Eesti koondise ründaja saab löögile, mis läheb ka raamidesse, kuid O'Neill teeb hea tõrje.

23:30

Mängu lõpuni veel vaid loetud minutid ning tundub, et matš lõpeb väravateta viigiga. Kes oleks osanud arvata, et Levadia ei suuda Põhja-Iirimaa poolamatööre murda?

23:25

Kas see on päästev vahetus? Kaimar Saag (pildil) sisse, Teever välja.

23:23

Kruglov! Poolkaitsja saab löögile ning saadab palli värava suunas teele, kuid Crusadersi puurivaht O'Neill on mees omal kohal.

23:20

Belfastis on täna kohtumist jälgimas 1748 silmapaari.

23:19

Nüüd Pikker veidi eksib ning äsja vahetusest mängu sekkunud Jordan Forsythe oleks oma esimese puutega vaat et skoorinud, kuid tema ületõste ei pannud võrku sahisema. Endiselt 0:0.

23:16

Crusadersil on vahepeal olnud mitmeid pealelööke, kuid Pikker on nendega hakkama saanud või on sooritused lihtsalt väravast mööda vuhisenud. Levadia on vaikne olnud.

23:09

Nüüd saab võimaluse ka Ingemar Teever, kuid kesktormaja pealöök lendab üle. Levadia ei ole täna just kõige parem olnud.

23:05

Tekkinud on kahtlane tunne, et kui keegi siin täna värava lööb, siis on selleks Crusaders.

23:05

Crusaders jahib avaväravat! Paar nädalat tagasi Belfasti klubiga liitunud ründaja Michael Carvill pääseb hästi löögile, kuid taas on Pikker see, kes Levadia halvimast päästab.

23:03

Levadia vahetab - Pavel Marin välja, Ilja Antonov (pildil) sisse. Nüüd peaks Eesti meistrite mängu vähe rohkem loomingulisust tulema. Ehk ka värava...

23:01

OHTLIK! Levadia peab taas tänama Priit Pikkerit, et kaotusseisu ei jääda - Billy Burns teeb suurepärase pealelöögi, kuid Pikker tõrjub veelgi paremini. Puurivaht on täna hea olnud!

22:55

Ennist jäi ütlemata ka need, kes on Levadia pingil: väravavaht Roman Širokov, keskkaitsja Artjom Artjunin, poolkaitsjad Rasmus Peetson ja Ilja Antonov ning ründava suunitlusega mängumehed Igor Subbotin, Kaimar Saag ja Artur Rättel.

22:53

Levadia saab karistuslöögi, kuid Dima Kruglov (pildil) põrutab palli kindlalt üle.

22:46

Umbes kümme sekundit pärast lahtilööki teenivad võõrustajad nurgalöögi, kuid see Levadiale ohtu ei kujuta. Crusaders alustab taas näljaselt.

22:45

Teine poolaeg on alanud!

22:33

Esimese poolaja statistika (vasemal Crusaders, paremal Levadia):

22:32

Crusaders ja Levadia on poolajaks viigisadamasse randunud, kuigi mõlemal võistkonnal on olnud häid võimalusi - võõrustajad tabasid korra isegi väravaraame. Lootkem, et teisel poolajal suudab Levadia vähemalt korra Crusadersi puurivahi Sean O'Neilli üle mängida.

22:30

POOLAEG!

22:23

Löögile pääseb Siim Luts (pildil esiplaanil), kuid esimest hooaega Levadias palliva poolkaitsja löök läheb selgelt üle.

22:17

Muide, Belfastis on hetkel sooja mõnusad 18 kraadi. Hea ilm jalgpalli mängimiseks!

22:14

Crusadersil oli just hea võimalus, kuid Richard Clarke'i antud karistuslöök oli Jordan Owensile veidi liiga tugev.

22:12

Levadia fänne on Belfastis kohal ohtralt...

22:11

Esimesed 25 minutit on olnud küllaltki lahtised, väravat on ohustanud nii võõrustajad kui Levadia. Üsna kindlalt võib väita, et väravateta viiki täna ei mängita.

22:10

Muide, olgu korratud, et paari korduskohtumine toimub 7. juulil.

22:05

Levadia on ohtlik! Kristali (pildil) hoolealused teenivad nurgalöögi, Siim Lutsu antud korner jõuab lõpuks levadialaseni, kuid Crusadersi puurivaht Sean O'Neill teeb fantastilise tõrje. 

21:57

Nüüd saab löögile ka Teever (pildil), kuid tema sooritus lendab rikošetist üle otsajoone. Siim Lutsu antud nurgalöögist midagi ohtlikku kahjuks ei tule.

21:54

Muide, viimati mainitud võimaluse jooksul raksatas pall Pikkeri näppudest ka väravaraame. Õnne on, kuid kauaks seda jätkub?

21:53

Levadia on raskustes! Pole kahtlustki, et põhjaiirlased on kohtumist väga hästi alustanud, sest nurgalööke tuleb neile järjepanu. Üks Belfasti meestest saab korneri järgsest olukorrast ka hästi löögile, kuid Pikker teeb hea tõrje.

21:49

Crusaders on esimeste minutitega teeninud juba kaks nurgalööki, kuid õnneks on Priit Pikkeri seljatagune puhtaks jäänud.

21:45

JA MÄNG ON ALANUD!

21:40

Crusadersist rääkides, siis tuleb põneva faktina mainida, et klubil ei ole peatreenerit. Samuti pole Põhja-Iirimaal alustatud liigahooajaga, mistõttu pole Belfasti klubi mehed just kõige paremas konditsioonis. Paberi peal on Levadia võit lihtne värk, või mis?

21:19

Samuti on üllatav Ilja Antonovi puudumine algkoosseisust, kuid peatreener Marko Kristalil on nähtavasti plaan, kuidas Crusadersi pika palli taktikat peatada - keskväljale tuleb lisada üks keskkaitsja - sel juhul Ivan Pecha, kuid pole ka ime kui tegelikult mängiks keskväljal tema asemel Taavi Rähn.

21:17

Levadia puhul võib üllatusena tulla, et väravas ei seisa Sergei Pareiko, kuid sellel on oma põhjus - nimelt kannab puurivaht mängukeeldu, mistõttu tema Levadiat esimeses eelringis (korduskohtumine peetakse 7. juulil) aidata ei saa. 

21:17

Ilmunud on ka tänased algkoosseisud:

21:12
21:10

Levadia peatreener Marko Kristal rääkis eile, et Crusaders mängib tüüpilist briti jalgpalli. "Kui pall on nende valduses, siis pikalt ei mõelda, vaid lüüakse ette rünnakule, kus neil on üks Tarmo Neemelo-sugune vend. Eesti kõrgliigas niimoodi ei mängita. Tuleb harjuda." 

21:02

Tere õhtust kõigile, mängu alguseni on jäänud veidi vähem kui 45 minutit!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee