Aleksei LukjanukFoto: auto24 Rally Estonia
Toimetas Sander Jürjens 2. juuli 2015 16:28
17.-19. juulil Tartus, Elvas ja Otepääl sõidetavale Rally Estoniale on end kirja pannud ka Martin Kangur ning Aleksei Lukjanuk.

Kangur koos Kuldar Sikuga teeb oma tänavuse esimese võistlusstardi Ford Fiesta R5-ga. Tema viimane start oli eelmise aasta lõpul Walesis MM-etapil, kodusel võidusõidul osalemiseks on põhjuseid mitmeid. "Olen saanud oma fännidelt ja sõpradelt palju tagasisidet, et me võiksime Baltikumi suurimal autospordisündmusel stardis olla. .Konkurents on tugev ja meie anname parima, et olla ralli lõpus võimalikult kõrgel kohal,“ räägib Kangur.

Möödunud aasta teise koha saanud Aleksei Lukjanuk on tänavu FIA ERC etappidel osalenud Ford Fiesta R5 autoga, auto24 Rally Estoniale tuleb ta N4 klassi Mitsubishi Lancer EVO X'ga. Lukjanuk ja Arnautov on valitsevad Eesti meistrid ja Eesti rallisõpradele tuttavad oma raju sõidustiili poolest (vaata allpool videost). N4 klassi autode hulgas on nende konkurentideks vanad tuttavad Eestist, Siim Plangi-Marek Sarapuu, Egon Kaur-Annika Arnek, Roland Murakas-Kalle Adler ja Rainer Aus-Simo Koskinen.

"Sellest saab kindlasti väga põnev ja tiheda konkurentsiga võidusõit. Kohal on Baltikumi kiireimad sõitjad ja FIA ERC sarja kaks esimesed kaks sõitjat, Craig Breen ja Kajetan Kajetanowicz. Eelmisel aastal saime siit hea tulemuse ja teeme selle nimel tööd, et ka sellel aastal vähemalt sama hästi esineda. Ootame põnevusega starti ja põnevat võidusõitu headel ja kiiretel kruusateedel Lõuna-Eestis,“ räägib Lukajnuk.

Lisaks eelpool mainitutele lisavad konkurentsi Karl Kruuda-Martin Järveoja (Citroen DS3 R5), Sander Pärn-James Morgan (Ford Fiesta R5), Timmu Kõrge-Erki Pints (Peugeot 208 R5), Raul Jeets-Andrus Toom (Ford Fiesta R5) ja Juha Salo-Marko Salminen (Peugeot 208 R5).

Koos FIA Historic meistrivõistlustel võistlejatega on auto24 Rally Estonia osalejate nimekirjas 91 meeskonda.