Ott Tänak (paremal) ja tema kaardilugeja Raigo Mõlder.Foto: M-Sport
Auto-Moto uudised
5. juuli 2015, 15:36

Tänak kolmas, viimase katse eel 1,1 sekundiline edu!

NII SEE JUHTUS | Ott Tänak võttis Poolas karjääri teise poodiumikoha, Karl Kruuda oli WRC2s kolmas! (22)

Poolas toimuval autoralli MM-hooaja seitsmendal etapil sai Ott Tänak kolmanda koha, kui viimasel katsel põrutas tema lähim konkurent Jari-Matti Latvala puusse. Ralli võitis Sebastien Ogier. Muide, Tänak polnud ainus eestlane, kes Poolas MM-sarjas osales - Karl Kruuda ja Sander Pärn kihutasid WRC2-klassis, esimene lõpetas sarnaselt Tänakule kolmandana (absoluudi 14.), Pärn oli WRC2s 9. (22.).
15:35

Sellega lõpetab Õhtuleht ka otseülekande Poola MM-rallist, järgmine autoralli MM-etapp toimub 30. juulist kuni 2. augustini üle lahe Soomes! Hoidkem pöidlaid, et põhjanaabrite teed meie meestele armulised on.

15:33

Kruuda rääkis pärast viimast katset: "Olime vahepeal WRC-autodest vaid poole sekundi kaugusel! Kahju, et rehvi purunemine võitluse Lappi ja Tidemandiga lõpetas. Nüüd võtan selle nädalavahetuse kiiruse Soome kaasa!

15:28

Karl Kruuda ja Sander Pärn kihutasid Poolas WRC2-klassis, esimene lõpetas sarnaselt Tänakule kolmandana (absoluudi 14.), Pärn oli WRC2s 9. (22.). Kokkuvõttes tuleb öelda, et väga edukas nädalavahetus Eesti rallimeestele!

15:19
15:18

Õnn ajab M-Spordi mehed tantsima. Hea töö, Ott!

14:28
14:22
POOLA RALLI

Poola MM-rallil karjääri teise poodiumikoha saanud ning kolmandaks sõitnud Ott Tänak tõdes ralliraadiole, et pole nii õnnelik ammu olnud. Tänak sõitis viimasel katsel võimsa aja 6:52,1 ning tõdes, et on kõigega absoluutselt rahul. "I pushed hard like f**k (tõlkes: Pingutasin s***akanti)," rõõmustas ta.

13:58
TULEMUSED

13:57
13:52

Kirsiks tordil: Tänak saab Power Stage'i teise koha eest kaks lisapunkti, kuid jääb Ogierile vaid 0,1 sekundi võrra katsevõidus alla.

13:48
13:45

OTT TÄNAK ON FINIŠIS NING SAAB KOLMANDA KOHA!

13:42

Nina on lömmis, kuid Latvala proovib siiski finišisse jõuda.

13:40

USKUMATU! Latvala sõidab puusse ning kolmas koht on Tänakule vaid vormistamise küsimus!

13:34

Ebaõnn poolakate koduõuel: Kubical läheb viimasel katsel rehv katki ning mees libiseb üle finišijoone, rehv veljel rippumas

13:32

Soomlased on sama närvis, kui eestlased:

13:22

VIIMANE KATSE ON ALANUD! Esimesena kihutab finišisse Evans, kelle auto veepump lakkas eile töötamast. Aeg on 7.01,4. "Kolmas järjestikune raske nädalavahetus."

11:54

13.08 Eesti aja järgi pöidlad pihku, sest just siis antakse start Poola ralli viimasele kiiruskatsele!

11:46
WRC2

Karl Kruuda on päeva esimese kiiruskatse kiireim, kuid kolmas koht on kindel kui kalju.
Seis enne viimast kiiruskatset: 1. Lappi (Skoda Fabia R5): 2m24.45.1s, 2. Tidemand (Skoda Fabia R5): +43.3s, 3. Kruuda (DS 3 R5): +2m02.5s, 4. Ketomaa (Ford Fiesta R5): +4m43.2s, 5. Kremer (Skoda Fabia R5): +5m02.5s