Lõuna-Ameerika jalgpalli meistrivõistluste ehk Copa America finaalis alistas Tšiili pärast 0:0 lõppenud normaal- ja lisaaega Argentiina penaltitega 4:1.Foto: MARCOS BRINDICCI
5. juuli 2015, 02:34

Tšiili jaoks oli tegu läbi aegade esimese võidetud rahvusvahelise karikaga. Eelmised neli Copa America finaali oli koondis kaotanud. Argentiina tiitlipõud aga jätkub - viimati suutis Albiceleste tiitli võita 1993. aastal (Copa America).

Klubirindel kõikvõimalikud auhinnad võitnud Lionel Messi (ta oli ainuke Argentiina mängija, kes oma penalti realiseeris) jaoks tähendas kaotus järjekordset põrumist - koondisega pole Messi suutnud võita ainsatki suurturniiri.

Messi on Argentiinat esindanud kuuel suurturniiril: 2006 MMil kaotas Argentiina veerandfinaalis Saksamaale, 2007 Copa America finaalis Brasiiliale, 2010 MMi veerandfinaalis Saksamaale, 2011 Copa America veerandfinaalis Uruguaile, 2014 MMi finaalis Saksamaale, 2015 Copa America finaalis Tšiilile.