Grit Šadeiko.Foto: STANISLAV MOSHKOV
5. juuli 2015, 22:52

NII SEE JUHTUS | 5. juuli spordipäev: Tänaku hiilgesõit ning Eesti suurepärane mitmevõistluse koondis

Tänane päev spordis oli taas tihedamast tihedam, enim rõõmu pakkus Ott Tänak, kes lõpetas Poola MM-ralli kolmandana. Muide, see oli Tänakule karjääri teiseks poodiumikohaks MM-sarjas! Lisaks rallile said Eesti spordifännid rõõmustada ka mitmevõistluse koondise üle, mis Prantsusmaal toimunud superliiga jõuproovil üllatuslikult kolmandaks tuli.
22:51

Sellega lõpetame tänase spordipäeva, rahulikku und, kallid lugejad!

22:42

Reedel loositi Merike Andersoni koduklubi Mithra Castors Braine eeldatavalt tugevamasse FIBA Euroliiga kahest alagrupist. Castors Braine on ühes alagrupis AGÜ Spor Kayseri (Türgi), Wisla Can-Pack Krakowi (Poola), Jekaterinburgi UGMK (Venemaa), Orenburgi Nadežda (Venemaa), Spar Citylift Girona (Hispaania), Tango Bourges Basketi (Prantsusmaa) ja ZVVZ USK Prahaga. Euroliiga hooaeg algab 14. oktoobril. Castors Braine'i avavastaseks on võõrsil Krakowi klubi.

22:40

Läinud hooajal Cleveland Cavaliersis mänginud LeBron James (pildil) ei pruugi klubiga uut lepingut sõlmida, kui Cavaliers ei palka Tristan Thompsonit, vahendas ESPN.

22:24
AUTORALLI
21:47
KERGEJÕUSTIK
21:30
TENNIS

Täna lõppesid 91. Eesti Meistrivõistlused tennises. Viimasel päeval peetud meeste üksikmängu finaali võitis Vladimir Ivanov, kelle jaoks oli see neljas järjestikune meistritiitel.

21:12

Eesti meistriliiga 17. vooru kohtumises võitis Tallinna FC Flora äsja Gert Kamsi (pildil) 6. minuti väravast Tallinna Infonetti. Flora hoiab 37 punktiga teist kohta, Infonet on 29 silmaga neljas.

21:10
UJUMINE

Soomes Helsingis toimunud ujumisvõistlustel Grand Prix Challenge püstitas 15-aastane Margaret Markvardt uue Eesti juunioride rekordi 100 m liblikujumises.

Juba eelujumises viis TOP-i Ujumisklubi esindav neiu rekordnumbrid 1.03,25 peale. Finaalis pani ta veelgi hoogu juurde ja püstitas uueks juunioride rekordiks 1.02,63. Selle ajaga saavutas ta tugevas konkurentsis 3. koha. Eelmine rekord 1.03,60 kuulus samuti Markvardti nimele

Filipp Provorkov oli samal mõõduvõtul väga edukas 50 m rinnuliujumises. Finaalis püstitas Provorkov enda hooaja tippmargi tulemusega 28,26, millega ta saavutas ka esimese koha. Selle ajaga tõusis ta ka Eesti hooaja edetabeli liidriks. Martti Aljand on tänavusel hooajal ujunud 28,31. Poole pikemal distantsil, 100 m rinnuliujumises, saavutas Provorkov ajaga 1.03,41 kolmanda koha.

21:09
PURJETAMINE

EJL Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapil, 39. Spinnakeri regatil saavutas tihedas rahvusvahelises konkurentsis Optimist klassis võidu venelane Rodion Brovin ning Zoom8-l soomlane Elias Odrischinsky. Eestlastele Kaarel Paalile ja Zoom8 klassi valitsevale Euroopa meistrile Keith Luurile kuulub mõlemas klassis teine koht.

20:00

Grit Šadeikol jäi Prantsusmaal toimuval superliiga jõuproovil õige napilt puudu seitsmevõistluse Eesti rekordist - Šadeiko kogus 6196 punkti, Maarjamaa tippmark on aga 6221. 800 meetrit, seitsmevõistluse viimast ala, jooksis Šadeiko 2.16,65.

JALGRATTASPORT

Tour de France 2. etapi võitis sprindifinišis Andre Greipel, kes edastas sama aja juures Peter Saganit ja Fabian Cancellara. Paljud suurfavoriidid, eesotsas Vincenzo Nibali ja Nairo Quintanaga, kaotasid liidritele rohkem kui minutiga. Üldliidriks tõusis Cancellara.

17:56
PURJETAMINE

Taanis Middelfartis peetud Melges 24 klassi maailmameistrivõistlustel saavutas Eesti jaht Lenny (KJK) koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Maiki Saaring, Andres Rohtla ja Tammo Otsasoo amatööride arvestuses maailmameistri tiitli.

17:44
AUTORALLI

Ott Tänak sai Poola MM-ralli kolmanda koha eest ilusa karika:

17:34

211cm pikkune suur äär LaMarcus Aldridge (pildil viskel) teatas oma Twitteri kontol, et liitub San Antonio Spursiga.

16:51

Grit Šadeiko viskas Prantsusmaal toimuval mitmevõistluse superliiga jõuproovil oda 50.67, mis tähistab Šadeiko isiklikku rekordit.

16:43
VORMEL-1

Vormel-1 MM-sari jätkus sel nädalavahetusel Suurbritannias, kus sõideti Silverstone'i GP-etapp, mida "väisas" võistluse lõpus vihmasadu. Kodupubliku rõõmuks tõusis esikohale Mercedese Lewis Hamilton (pildil), kellele järgnesid inglase meeskonnakaaslane Nico Rosberg (kaotas Hamiltonile 10,9 sekundit) ja Ferrari Sebastian Vettel (+25,4).

16:19
VORMEL-1

Suurbritannias pole vormelid vihma eest kaitstud ning viimastel ringidel käib võitlus rajal püsimise peale. Jälgi Õhtulehe otseülekannet!