Spordivaria

Eesti olümpiakoondis sai täiendust! 

Toimetas Viljar Voog, 6. juuli 2015 10:44
Karl-Martin Rammo Foto: Teet Malsroos
Kui purjelaudur Ingrid Puusta kindlustas mullu Eestile esimese kindla koha Rio olümpiamängudel, siis eile sai kindlaks ka järgmine Brasiiliasse sõitev purjetaja – Karl-Martin Rammo.

Tõsi, Rammo poolt Laser-klassis välja sõidetud OM-koht on küll riigi-, mitte sportlaspõhine, aga ülitõenäoliselt kirjutatakse just tema nimi lõpuks meie olümpiakoondise nimekirja.

Samal teemal

"Positiivse sõnumina võin öelda, et ühe suure eesmärgiga sai täna korda - olümpianorm sai kuldfliiti kvalifitseerudes täidetud! Kaua tehtud kaunike, aga tehtud sellele vaatamata,“ kirjutas Rammo eile oma Facebooki lehel.

Eestlane oli eilse seisuga Kanadas toimuval MMil küll alles 34. kohal, ent sellest piisas Rio pääsme kindlustamiseks. Nimelt sõidavad kuldlaevastikus 53 purjetajat, ent esindatud riike on vaid 28 ning olümpial saab iga koondis paadiklassi kohta välja panna vaid ühe sportlase.

24 riiki kindlustas endale OM-koha juba mullu, tänavusel MMil oli saadaval veel üheksa pääset. Täpselt üheksa seni Laseril Rio mängude piletita olnud riiki, sealhulgas Eesti, kuldlaevastikku ka pääses.

Rammo sõnul saab ta nüüd MMi lõpuni sõita pingevabalt ja keskenduda hea tulemuse tegemisele.

Samal teemal

09.07.2015
Olümpiakoha teeninud Rammo lõpetas MM-i 31. kohaga
08.07.2015
Olümpiakoha teeninud Rammo tõusis kaks kohta
12.06.2015
Eesti purjetajad jätkavad MK-etapil headel kohtadel
11.06.2015
Puusta asub purjetamise MK etapil 5. ja Rammo 14. kohal