Dopingutestid (Reuters/Scanpix)

Eesti Antidoping viib kergejõustiku U23 Euroopa meistrivõistlustel läbi meie spordiajaloo kõige suuremahulisema dopingukontrolli. Samuti avatakse nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele antidopingu teavitustelgid.

Eesti Kergejõustikuliidu tellimusel ning koostöös Euroopa Kergejõustikuliiduga võetakse sportlastelt üle saja vereproovi ja sama palju uriiniproove. Võrreldavas suurusjärgus proove on seni võetud ainult Tallinnas 2011. aastal korraldatud Euroopa juunioride meistrivõistlustel kergejõustikus.

Võistlejatele suunatud haridustelgis saavad sportlased kontrollida oma teadmisi puhta spordi, dopinguvastase võitluse põhimõtete ja keelatud ainete kohta. Huvilistel on võimalik end proovile panna WADA viktoriinis "Mängi ausalt" ning teadjamatele on välja pandud ka auhinnad. Neljapäeval osalevad teavitustegevuste läbiviimises ka Eesti mitmevõistlejad – Euroopa U23 meister Grit Šadeiko ja Euroopa sisemeister Mikk Pahapill.

Publikule avab Eesti Antidoping laadaalal oma telgi, mis ootab kõiki huvilisi kogu võistluste vältel neljapäeva hommikust pühapäeva õhtuni. Tutvustatakse harrastussportlastele mõeldud e-õppeprogrammi "Spordin puhtalt". Eesti Antidopingu esindajad annavad vastused küsimustele, mis puudutavad puhast sporti, dopingut ning dopinguvastast võitlust.

Eesti Antidopingu haridustegevused viiakse ellu noorte antidopingu-saadikute abiga rahvusvahelise projekti „prePLAY" raames, mis on suunatud antidopingu-alasele ennetustööle. Eestist osaleb projektis kümme noort, kes teevad dopinguvastast ennetus- ja teavitustööd näiteks võistlustel ja koolides.

Jaga artiklit

1 kommentaar

T
Tarmo Metsar  /   13:35, 8. juuli 2015
Väga rumalad sportlased kes kasutavad keelatud dopingut. Sest täiesti on võimalik saada aafriklaste vastupidavuse omadused kui teha õigeid bioenergeetilisi asju järjepidevalt. Ehk, kui ei tunta suurtel koormustel väsimust ja valu. Ning oldakse suutelised ka veel siis pikaks lõpuspurdiks. Ja kui vallatakse energia sisselaskmist bioenergeetikaga, siis saadakse lausa võitmatuse oreool. NB! Ja seda kõike saab teha absoluutselt midagi keelatut söömata, süstimata, verd vahetamata jne. NB! Kui seda oleks teinud Lance Armstrong, oleks tal kõik tiitlid säilinud. Kui ka oleks tõenäoliselt isegi oma verevähist terveks saanud. Sest nende asjade tegemine omab ka ülivõimsat raviefekti. NB! Ilma nende Dalai laama ja Sai Baba vallatavate asjade tegemiseta ei tule kahjuks enam kunagi ükski Eesti sportlane enam ka maailmameistriks või olümpiavõitjaks vastupidavuse aladel. Sest kõik algab esmalt vaimse ja psüh. poolelt. Mitte füüsilise, nagu arvavad lääne sportlased.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis