Jalgpall

NII SEE JUHTUS | Kalju edasi, Sillamäe ja Flora audis, aga Zenjov lõi tähtsa värava! (1)

Õhtuleht.ee, 9. juuli 2015 23:31
Ats Purje andis Kaljule Kasahstanis mesimagusa 1:0 võidu.Foto: MATI HIIS
Nõmme Kalju osutus tänavu ainsaks Eesti jalgpalliklubiks, kes edenes eurosarjas teise ringi. FC Levadia pudenes teisipäeval, FC Flora ja Sillamäe Kalev täna.
23:31
23:30
22:53
22:51

KÕIK ON LÄBI! FC Flora kaotab kordusmängu Rabotnickile 0:2 ja langeb koguskooriga 1:2 konkurentsist. Rabotnicki kohtub teises eelringis Läti klubiga Jelgava.

22:42

Kui Flora suudaks nüüd viimastel minutitel värava lüüa ja teise eelringi pääseda, ootaks ees Jelgava (Läti), mitte Lovechi Litex (Bulgaaria), nagu võis eeldada. See oleks suurepärane variant, aga praeguse seisuga saab seda nautida Rabotnicki.

22:10

Rabotnicki asub Skopjes 2:0 juhtima! Seis on halb. Makedoonia klubi lööb teise värava seitsme minuti jooksul, autoriks Marjan Altiparmakovski, ning asub kokkuvõttes 2:1 juhtima. Flora vajab nüüd väravat. Igasugune üheväravaline kaotus viib edasi Eesti klubi.

22:07

Konstantin Vassiljevi koduklubi Bialystoki Jagiellonia (Poola) juhib Kruoja (Leedu) vastu 18. minutiks juba 3:0, aga Kostja pole löönud ühtegi väravat. Miks nii? Sest Vassiljev istub varumeeste pingil.

22:04

Rabotnicki asub Skopjes 1:0 juhtima! Flora tegi teise poolaja eel oodatud vahetus, kui Sakari Tukiaineni asendas Joonas Tamm. 48. minutil viib aga Norra ründaj Chuma Anene kodumeeskonna 1:0 juhtima. Kokkuvõttes on seis nüüd 1:1 ja praeguses olukorras läheks mäng lisaajale.

21:57
21:51
FC FLORA / JAANUS PRUULI

FC Flora kommertsdirektor Jaanus Pruuli Skopjest, seis on 0:0: „Esimesed 20 minutit olime totaalse surve all ja ei suutnud sellest üldse välja tulla. Samas erilisi võimalusi Rabotnickil polnud – enamasti lõid nad selgelt mööda. Siis mäng veidi natuke rahunes. Saime ise nurgalöögi, millest paraku midagi ei sündinud.
Poolaja teisel poolel oli Rabotnickil aga väga palju ohtlikke variante – Mait Toom tõi kaks korda raske palli ära, korra lõi Rabotnicki napilt mööda ning korra koksas pall posti. Meie parim võimalus oli, kui makedoonlaste väravavaht tegi valesöödu ja meil tekkis kaks-üks olukord, aga puurivaht sai Rauno Sappineni löögile jalad ette. Duelle kaotatakse palju, vastasel on käike rohkem."

21:51

Kuigi Sillamäe Kalev läks võõrsil Spliti Hajduki vastu suisa 2:1 ette, on lõpuvile kõlades meel mustem kui kunagi varem: 2:6 ning üldkokkuvõttes lippavad horvaadid 7:3 seisuga järgmisesse ringi.

21:45

Horvaadid ei viitsi enam isegi mitte plaksutadagi - Hajduk peksab maaslamajat 6:2. 

21:40

TEATEID MAKEDOONIAST: Rabotniki tekitab kahe minutiga kaks ohtlikku olukorda ning pealelöökide arv on 3:0 nende kasuks. Seis siiski 0:0.

TEATEID HORVAATIAST: Hajduki fännid on juba pidu pidamas, sest viimased 10 minutit on jäänud veel Sillamäe vastu mängida ning 5:2 eduseis on ikka vägagi kindel. Vahepeal tekkis ka pikem mängupaus, sest Hajduki mängija lendas vastu posti ning viidi kanderaamiga minema.

21:30

Sillamäe Kalevi niivõrd ilusa esimese poolaja on summutanud teine poolaeg, sest horvaatide väravapidu jätkub juba 5. väravaga, kui täpne on Vlasic. 

21:26
21:25

Vujcic virutab Flora värava poole pommi, kuid raamide vahele see siiski ei kandu. Makedoonias mängitud pea pool tundi, seis 0:0

21:23
NÕMME KALJU / SERGEI TEREHHOV

Sergei Terehhov Nõmme Kalju edasipääsust: "See oli tõepoolest üliraske võit ja juhtus ainult tänu sellele, et terve meeskond uskus seda! Peale sellist kahte mängu pole mul midagi ette heita, nemad tegid põhimõtteliselt võimatut. Kui uskuda ja mõelda suurelt, siis see juhtub, teistmoodi ei saa!"

21:21

Aiai! 2:4 jääb Sillamäe veelgi taha - värava lööja taaskord Ohandza

21:19

Algkoosseise Makedooniast. 18. minutiks pole midagi ekstrapõnevat veel juhtunud.

21:13

Ai! Kuigi Sillamäe on suutnud ka ise teisel poolajal võimalusi tekitada, saab Split siiski ühe värava kirja - Tšeminava magab maha Ohandza löögi ning Usikov ei suuda seda tõrjuda. 2:3 jääb Sillamäe taha, kuid märkimisväärsem fakt: Sillamäe Kalevi väravat kaitseb täna Eduard Usikov, kes pole Eestis mänginud iial kõrgemal kui tugevuselt kolmandas liigas

21:08
21:01

Jätkame oma otseülekandega juba teistest mängudest - FC Flora alustab kell 21 kohtumisega FK Rabotnicki vastu, avakohtumise võitis Eesti klubi 1:0. Sillamäe Kalev on hetkel poolajal, kuid seis on uskumatu - 2:2 viigiga ollakse hetkel horvaatide tipu Spliti Hajduki vastu võõrsil enamlöödud väravaga edasipääsu lävel! Horvaatia fännid on aga päris hirmuäratavad...

20:56
20:56

Flora on sammumas väljakule:

20:49

JA MÄNG LÄBI, KALJU ON EDASI PÄÄSENUD!

20:46

Lillekülas on mängule lisatud kolm üleminutit.

20:46

Ja Hajduk viigistab seisu - 2:2. Praeguse seisuga läheks siiski edasi Kalju.

20:42

Lillekülas on aga täielik patiseis, Aktobe on aktiivsem, kuid Kalju püsib vapralt.

20:42
20:41

SILLAMÄE! Splitis on sündimas midagi imelist, Russo on taas täpne ning Sillamäe juhib 2:1! Edasipääsuks on Splitil vaja lüüa vähemalt kaks väravat.

20:37

Uskumatud (?) uudised Horvaatiast: Sillamäe Kalev on Hajduki vastu viigistanud tänu Giorgio Russo väravale, seis on 1:1 ja praeguse seisuga minnakse lisaajale. Samas, mäng on veel noor, normaalaja lõpuni on veidi üle 50 minuti.

20:30

Kas Joel Lindperel on täna üldse võimalus mängu otsustada, või tehti see tema eest juba avakohtumises?

20:29

Kalju viimane vahetus: kesktormaja Tarmo Neemelo, keda tuntakse ka hüüdnime all Karu, vahetab välja Artjom Dmitrijevi.

20:27

TAAS TELEŠ! Kalju puurivaht peab taas tööd tegema, kui Aktobe mees palli peaga paremasse alla nurka suunab. Teleš on valvel ning skoor on endiselt 0:0.

20:26

Uudiseid Montenegrost: Igor Morozovi koduklubi Debrecen kaotas 0:2 Sutjeskale, kuid pääses sellest hoolimata teise ringi - avakohtumises oldi Sutjeskast üle 3:0.

20:25

Võitlust on täna väljakul ohtralt nähtud.

20:23

ATS PURJE! Kalju annab vasakult äärelt tsenderduse, mille Aktobe puurivaht otse Purje jalale tõrjub. Eestlane võtab palli mehe, sätib end löögile, kuid sooritus jääb liiga nõrgaks ning Aktobe puurivaht püüab palli probleemideta. Väga hea võimalus! Ehk oleks Purje võinud proovida otse õhust?

20:21

TELEŠ! Nõmme Kalju puurivaht peab taas oma meeskonna hädast välja aitama, kui Aktobe pallur mõne meetri pealt peaga löögile saab, kuid õnneks läks nahkkera otse Teleši suunas. Senine Kalju parim mees, julgeks öelda.

20:17

Kalju teine vahetus: Hidetoshi Wakui välja, sisse Joel "mina otsustan mänge, mina!" Lindepere.

20:16

Daamid ja härrad, teie ees on Roosad Pantrid:

20:16

Sillamäe on Splitis just 0:1 kaotusseisu jäänud! Värava autoriks Horvaatia tõusev täht Andrija Balic, kes on kõigest 17.

20:13

Kalju esimene vahetus: kehva mängu teinud Topic välja, kaitsev poolkaitsja Reginald sisse.

20:12
20:11

Täna on mitmeid kordi näha olnud, et Kalju viimane täiendus Borislav Topic ei tunne end just kõige mugavamalt. Topic on korduvalt mõttelt aeglaseks jäänud ning jaganud mitmeid valesööte, mis on Kalju kaitse suure surve alla pannud.

20:09

LATTAktobe pallur tabab pealöögiga latti, Vitali Teleš oli olukorrast täiesti välja mängitud! Seekord Kaljul vedas, aga järgmine kord?

20:05

Luurav algus, kus kumbki meeskond pole ohje enda kätte võtnud. 

20:01

Teine poolaeg on alanud!

19:50

Aga peatreener Sergei Terehhovil on mõtteainet küllaga.

19:50

Kalju mehed tänavad esimese poolaja lõppedes poolehoidjaid...

19:45

Nõmme Kalju ja Aktobe marsivad vahetusruumidesse väravateta viigiga, 100% võimalusi pole olnud Kaljul ega Aktobel. Võitluslik paar, kuid hetkel tundub tõenäolisemana, et edasi pääseb Kalju.

19:44

POOLAEG!

19:44

Aktobe on nüüd taas surve peale saanud, kaks nurgalööki järjest, kuid Kalju kindlus püsib endiselt turvalisena. Enne nurgalööke sai Aktobe ründaja ka peaaegu löögile, kuid oli see vist Alo Bärengrub, kes palli viimasel hetkel korneriks klaaris.

19:41

Wakui on täna üks Kalju aktiivseimad olnud, samas pole jaapanlane Aktobe kaitsjatele just kõige suuremat peavalu valmistanud.

19:40

Ründab Aktobe, ründab Kalju! Kimbaloula purjetab karistusala ääreni ning kuigi prantslane kaotab palli, suudab ta kuidagi mängida söödu Kallastele, kes löögi kahjuks üle värava saadab.

19:38

Märkamata jäi ka Artur Kotenko leivaisa Soligorski Šahtar, mis läks Põhja-Iirimaa klubi Glenavoni just 1:0 juhtima. Väravavaht Kotenko on täna vahetusmees.

19:36

Muide, Igor Morozovi ja Sergei Zenjovi koduklubid, vastavalt Debrecen ja Gabala, mängivad hetkel samuti Euroopa liigas. Kui keskkaitsja Morozov istub pingil, siis Zenjov alustas algkoosseisus tipuründajana. Seisud mõlemas mängus 0:0.

19:28

KALJU! Ken Kallaste spurdib mööda vasakut äärt ja annab väga hea palli keskele, kuid täna ründajana mängiv Artjom Dmitrijev ei ulatu pallini. Oleks Dmitrijev puute suutnud teha, oleks võrk arvatavasti sahisenud ka.

19:26
19:25

Nõmme Kalju fännid annavad endast kõik, et nende lemmikud täna edasi pääseks.

19:24

TELEŠ! Marcos Pizzelli proovib jalga, kuid Kalju õnneks Teleš tõrjub. Seda küll otse Danilo jalale, kes palli kindlalt mööda lõi. Ohumärgid on üleval, aga hetkel tundub, et on tegemist avamatši koopiaga - Aktobe domineerib, kuid Kalju kindlus püsib. Veel...

19:20

Vitali Teleš on täna standardolukordade puhul paaril korral väravast välja tulnud, liigset enesekindlust puurivahist ei pakata. Teleši teod on täna ehk Kalju kaitsjatele veidi närvikõdi pakkunud, kuid hetkeseisuga on kõik veel kontrolli all.

19:16

Kuno Tehva (paremal) olevat enne mängu Õhtulehe fotograafile öelnud, et Kalju pääseb täna edasi!

19:14

Aktobe ohustab taas, sedakorda trahvilöögist, kuid Juri Logvinenko ei ei suuda palli väravasse saata. Samas, mees libastus, tänu millele sai Vitali Teleš ehk vähe kergemini hingata.

19:10

19:10
19:07

OHTLIK! Aktobe jõuab kena söödumänguga Kalju kasti, pall saadetakse ka karistusalasse, kuid Danilo ei saa pallile lihtsalt pihta. 

19:07

Olgu veel öeldud, et Kalju saab teise ringi edenemise korral 210 000 euro suuruse rahasüsti. Teises ringis ootab tänase paari võitjat FC Vaduz, mis mängib Šveitsi kõrgliigas, kuigi on Liechtensteini klubi.

19:04

Matš on seni olnud ka väga võitluslik, Kalju mehed on teinud kolm kollase kaardi väärilist viga, kuid serblasest peakohtunik Danilo Grujic on kollast näidanud vaid Hidetoshi Wakuile (pildil keskel).

19:03

Külalised on kohtumist hästi alustanud, kahel korral on heast kohast saadud ka trahvilöögid, millega Kalju kaitse on õnneks hakkama saanud.

18:59

Ja mäng on alanud!

18:57

Olgu öeldud, et Nõmme Kalju algkoosseis on täpselt sama, mis eelmisel nädalal.

18:56

Tänased algkoosseisud:

18:50

Tere õhtust kõigile! Nõmme Kalju ja Aktobe vahelise matši alguseni on veidi vähem kui kümme minutit, mis tähendab, et Õhtuleht alustab otseülekandega!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee